Kategoriler
Blog

Adsense gelirlerini bağışlamak

Merhabalar, bugün bir arkadaşımın tavsiye ettiği ve mantıklı olan güzel bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir arkadaşımla anında mesajla programlarıyla sohbet ederken “Sitene reklam koymuşsun paraya da ihtiyacın yok ee bağışlasana bunların gelirlerini bir yerlere” dedi.

Benim aklıma yatan bu konuda sizlerinde görüşlerini almak adına böyle bir konu açtım. Nedir bu proje? Adsense gelirlerini bağışlamak? Nereye bağışlanacak! Kamu yararına faaliyet gösteren dernekler vakıflar vs. gibi yerlere. Biliyoruz ki Google’de acayip bir para var. Bu parayı reklam karşılığında yayıncılarla paylaşıyor.

Bir çoğumuz üç beş kuruş kazanırken, bir çoğumuzda kazanamamaktan yakınıyoruz. Benimde bu konuda bir hesabım var ve yok denecek kadar az bir para birikmiş. Tabi hem sitemin ziyaretçisinin az olması, hem bu konuda yeni olmam hem de bu tür işlerle pek ilgilenemem nedeniyle bunları normal olarak karşılıyorum. Reklamları bir yayınlıyor bir yayınlamıyorum ortada bir şey olmuyor. Ama yavaş yavaş bu reklamları yayınlamaya başlayacağım. Sırf bu arkadaşımın verdiği fikir doğrultusunda. Bu reklam paralarının bağışı kolay olur mu? Hiç kolay olmaz. Bir defa kendi adıma konuşacak olursam hem ziyaretçinin az olması hem de tıklama oranının yok denecek kadar az olması bunlara en büyük etken. Esasında para kazanabilir miyiz? Muamma olan odur. Ama uzun vadede düşünürseniz gerçekten böyle bir şey olabilir.

google adsense

Şöyle açıklasak daha uygun olur sanırım. Misal aldığım kişisel karar doğrultusunda kendi bloğumda ben 2-2.5 yıl devamlı yazı yazacağım. Hem içeriğimin çoğalması hem ziyaretçi sayısının artması falan derken 2010 yılı ve müteakip yıllar sonrasında bu uygulamaya başlayacağım, hesapta sonradan karar vereceğim bir meblağ toplanana kadar.

Zor gibi görünse de benim açımdan denemeye değer olduğuna inanıyorum.Şimdide reklamlar duruyor. İlk başta hemen olacak bir durum değil ama ileriki yıllarda denenebilir. Bakalım sonucu ne olacak? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Ben bu uygulamayı kendi adıma yapıyorum. Sadece paylaşmak adına böyle bir konu açtım.
Suat.