Kategoriler
WordPress

Şirket web siteleri için en iyi WordPress eklentileri

Şirket web siteniz için gerekli en iyi WordPress eklentilerini seçtik.

WordPress eklenti dizinindeki yaklaşık 60.000 resmi ücretsiz eklenti arasından en iyi eklentileri seçmek oldukça zor bir iş. Bu yazıda, şirket web siteleri için gerekli olan en iyi WordPress eklentilerini paylaşacağız.

WordPress, mevcut en popüler İçerik Yönetim Sistemlerinden biri, onu harika kılan şeylerden biri ve çoğunluğun seçimi, web sitesi işlevselliğini artıran eklentilerle özelleştirilebilir olmasıdır. Yani WordPress eklentileri olmasaydı asla bu kadar popüler ve harika bir sistem olamazdı.

Tavsiye ettiğim WordPress eklentileri

WordPress’te 50binden fazla eklenti var. Bu nedenle, web siteniz için hangisinin en iyisi olduğunu seçmek oldukça zor, bunu kolaylaştırmak için bunu kategorilere ayırmaya karar verdim, bu kategoriler SEO, Performans ve Güvenlik +bonuslar.

SEO

Aslına bakarsanız şirketinizin web sitesi için SEO noktasında kullanmanız gereken tek bir eklenti vardır o da “Yoast SEO“, bu eklenti SEO için neredeyse tüm teknik işleri tek başına yapıyor. Hepsi bu kadar.

Performans

WordPress’de performans için kesinlikle bir önbellek eklentisi kullanmalısınız, eğer web sitesinin sunucusu Litespeed ile çalışıyor ise tercihiniz “LiteSpeed Cache” olmalı, değilse en güvenilir ve uygun eklenti hiç şüphesiz “WP Super Cache“.

Daha sonra yine performans için önbellek eklentisinden sonra görsellere yönelik performans artışı için “Smush” eklentisi çok doğru bir seçim olacaktır.

Güvenlik

Güvenlik noktasında ilk önce eğer siteniz kullanıcı yorumlarına açık bir veya iletişim formları gibi formları barındıran bir site ise “Akismet Spam Protection” kesinlikle kullanmalısınız.

WordFence” WordPress güvenliği için harika bir eklenti, ayrıca “Sucuri” ile sitenizin anlık durumunu takip etmek iyi fikir ve “UpdraftPlus” ile sitenizin belirlediğiniz periyodlarda güvenli bir yedeğinin alınmasını sağlamak da elinizde.

+ bonuslar

Bonus olarak tavsiye edebileceğim eklentiler ise şunlar:

  • Formidable Form Builder(Contact Form 7 kullanmayın artık)
  • Site Kit by Google(Google Analytics, ADS, Adsense, Search Console hepsi bir arada)
  • AMP(Sayfalarınızı temanız ile aynı görünümde AMP’lere dönüştürebilir)
  • CloudFlare(CloudFlare işiniz için harika bir seçim olur)

Daha fazla WordPress eklentisi favorilerimi görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar!

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Şirket web siteleri için en iyi WordPress eklentileri başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.