Kategoriler
Blog

Blogger da postları ileri tarihe yayınlanması için planlama

Bazen blogumuzla ilgilenemediğimiz zamanlar olabilir, böyle zamanlarda bir kaç girdi ekleyip ileri tarihe zamanlarız / planlarız. Bu ileri tarihe planlayıp yazdığımız girdiler biz blogumuzla ilgilenemediğimiz zamanlarda otomatik olarak bizim belirlediğimiz tarihlerde yayınlanır.

Bu şey WordPress’de yazarken yazı tarih bilgisini düzenle diyerek yapılabiliyor, peki ya Blogger?

Blogger'da WordPress gibi sürekli geliştirilen bir servis elbette. Dünyanın en çok kullanılan, arkasında Google gibi bir devin olduğu bir servis olan Blogger da artık yazılarınızı ileri bir tarihe planlayabilirsiniz. Bunu yazı yazma ekranında yazınızı yazdığınız kısmın hemen altında bulunan "Yazı seçenekleri"nden istediğiniz tarihi belirleyerek yapabilirsiniz.

Böylece Blogger'da olmadığı söylenen ve Blogger kullanmayı istememe bahanesi olarak gösterilen bir maddeyi daha yok etmiş olduk.
Afiyet olsun. [via]

Ufak bir ayrıntı; bu özellik Blogger Draft ile kullanılıyor şu anda fakat eğer Firefox ve şu eklentiyi kullandığınızda sanırım sorun olmayacak çünkü sizi blogger draft a yönlendirecek.

Ayrıca Blogger Draft nedir ne değildir burada yazmıştım ve Blogger Draft da denenen yenilikler ve özellikler bir süre sonra normal Blogger hizmetine geçiyor.

Aşağıdaki ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.
ekran görüntüsü 1 – planlanmış bir yazı;
Blogger da postları ileri bir tarihe planlama

ekran görüntüsü 2 – yazıyı planlamak;
Blogger da postları ileri bir tarihe planlama

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

merhaba, ben finalsense den bir tema yükledim ama haliyle blogger navbar'ı kaldırdı. yeni temayı bozmadan blogger navbarı geri nasıl yüklerim.
teşekkürler.