Kategoriler
Internet

3Euro için papaz olmayalım LastFm

30 Mart tarihinden itibaren Lastfm kullanıcıları ücretsiz online dinleyebildiği Lastfm radyosunu artık 3euro karşılığı dinleyebilecekler.

Yurdum insanının her konuda olduğu gibi bu konuda da ordinaryüs profosörlüğünü göstrerip (bkz:platin meme yapmıştır.) çeşitli yorumlamalara girişmesi hiç şaşırtıcı değil doğrusu. Ben de bu yurdun bir insanı olarak bu blogda hemen her konuda acayip yorumları getirmeye özen gösteriyorum, bizim başımız kelmi, hayır.

sen-lastfm-sin-buyuk-dusun

Aslında konu dağılır diye korkuyorum şimdi başka bir karın ağrısı oluştu bende, kusura bakmazsın artık bir paragraf kafanızı ağrıtacağım şimdi. Yahu bu Google var ya, yahu arkadaş herhangi bir adam bir mevzuu yemin ederim herhangi bir yere 20 yıl o konuda çalışma yapmış adamdan daha iddalı ve ateşli yazıyor arama yaparak. Bu Google var ya, yahu okullara bir arama motoru verilsin ne gerek var o kadar kitap, cetvel, pergel ne bileyim ne.

Öncelikle Lastfm’in fm kısmına aldanıp abilerin SHOUTcast ile evde oturup İsmail Yk’dan şarkılar çaldığı düşünülebiliniyor. Abiler kendilerine göre haklı tabi çünkü onlar web1’5 kullanıcısılar, kendileri gidebildiği yere kadar web2.0 veya 3.0 a direnecekler.

Lastfm’in sosyal bir müzik platformu olduğunu hatırlatmak istedim, yoksa biz aslında deli filan değiliz yani, gidip torrentden ne düğü belirsiz mp3 leri indirmekten zevk almıyoruz o kadar. Biz önce Lastfm ile keşfediyoruz sonrasında torrenten diskografileri indiriyoruz, varsın bize uzaylı desinler, siz insansanız bizler uzaylıyız zaten.

Son sözüm, you lastfm, think big. 3’le 5’le papaz olmaya değmez, gönüller bir olsun.

Bi’de Kurak But var ama yine de siz bilirsiniz.