Kategoriler
Teknoloji

2012 Maya kıyameti

Maya takvimine göre 2012 yılında gelecek olan kıyametin daha doğrusu 2012 yılında dünyaya çarpması beklenen gezegenin dünyanın sonunu getireceği varsayımı üzerine herkes bir telaşa kapıldı.

Acaba doğru muydu?

Böyle bir gezegen gerçekten var mı? Bu soruların bir kısmı cevabını buldu.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

Günümüzde amatör gök bilimcilerin bile rahatlıkla gözlemleyebildiği dünyanın üzerine gelen tehlikeleri, bilim adamları bile onaylarken böyle bir gezegenin varlığını bile bilemiyoruz. Şahsi kanaatim ise bu tip bir tehlike olsa bile (meteor vs gibi) bunları çok daha önceden fark edip önlemini alabileceğimiz bir teknolojiye sahip olduğumuzu (dünya olarak) herkes biliyor.

Şunu unutmamak gerekir ki, güneş sisteminin etrafında da bir kaç sistem var ve bu sistem gerçekten korkulacak büyüklükte. Örnek verecek olursak, bugün keşfedilen en büyük gezegenin yanına güneşi koyduğumuzda güneşi karıncaya, keşfedilen en büyük gezegeni de erkek fil orantısı ile örnekleyebiliriz ki dünyamızın halini siz düşünün

Gelelim maya takvimi ile olan asıl konumuza. Bildiğiniz üzere maya takvimi 2012 yılında sona eriyor ve bu takvim bazı teorileri geçmişte ortaya atmış ve bugünlerde yaşandığı varsayılıyor. Mesela biz şuanda maya takvimine göre 2008 kasım ayında kadar olan süre geceymiş ve bu gecede dünya çapında bir kriz patlak vermiş. 2008 kasım ayından sonra gündüze geçmiş buda dünyanın genel olarak silkinip stabil bir ekonomik duruma kavuşması aynı zamanda Obama’nın iyimser mesajlarına denk getirilmiş.

Önümüzdeki kasımda tekrar gece geçtiğinde ise bizleri neyin beklediği konusunda bir bilgi yok ama hazır istikrarı yakalamışken böyle hurafe dolu haberlere inanmayın derim. Bana çok saçma geldi doğrusu, hele ki bize gönderilen kitapta kıyamet ile ilgili gerçek, kesin bilgilerin olduğunu bile bile bu tip sallamasyon haberlere inanmayın derim.

Bu arada önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan 2012 filmi kaçırmayın görsellik bakımından çok çok iyi bir film.