2 minik Firefox bilgisi

Firefox internet tarayıcınız yoksa hemen yüklemek için buraya gidin. Hala Firexof kullanmayan arkadaşlarım olduğunu görünce canım sıkılıyor, bugün Can ile kahve içip minik bir toplantı yapıyorduk laptopundan bir şeyelere bakarken gördüm ki Firefox kullanmıyor, ona o an bir şey demedim ama Can burayı okuyorsan Firefox kullan arkadaşım canımı sıkma benim.

Bilgisayarınızın saati bir şekilde değişebilir, yeni bir donanım takmışınızdır veya bilgisayarın pili bitmiştir vb. durumlar yüzünden bilgisayarınızın saati değişebilir. Bu durumda bazı programlar hata verebilir bunlardan biri de Firefox. Firefox bilgisayarınızın saatinin değişmesiyle birlikte size sertifika hataları gösterecek, bu hatalar https bağlantıları olan sitelerin sertifika tarihlerinden kaynaklanıyor olacak ve her girdiğiniz bu tür site de size doğrulamanız için soru soracak. Bu durum için örnek isteler https://twitter.com, https://mail.google.com, https://addons.mozilla.org gibi siteler ve canlı test etmek isterseniz hemen şimdi bilgisayarınızın saatini 4 yıl geri alın.

İkinci bilgi ise Firefox ayarlarının sıfırlanması ile ilgili. Yine herhangi bir şekilde Firefox'un ayarlarını ve kafanızı çok karıştırmış olabilirsiniz, işin içinden çıkmaya üşeniyor olabilirsiniz bu durumda Firefox'un ayarlarını varsayılan ilk kurulduğu ayarlara getirmek “Safe Mode” sayesinde çok basit. Bunu yapmak için öncelikle Firefox’u komple kapattığınızdan emin olun, daha sonra(windows için) çalıştır komutuna gelin ve “firefox -safe-mode” komutunu girin tamam a tıklayın. Çıkan pencerede sıfırlamak istediğiniz ayarları soracak seçeneklerden istediklerinizi işaretleyim tamam a tıklayın. Hepsi bu kadar.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.