Kategoriler
Tech

WhatsApp ekran paylaşımı

WhatsApp’ın yeni özelliği: uygulama içerisinden ekran paylaşımı.

WhatsApp’da görüntülü görüşmedeyken cihazın ekranını canlı olarak paylaşmak mümkün olacak. WhatsApp, kullanıcıların video görüşmesi sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

WhatsApp, Android uygulamasında sesli ve görüntülü aramaları iyileştirmek için çalışmaya devam ediyor. Android için WhatsApp beta 2.23.10.4 güncellemesinde cevapsız aramaların rengiyle ilgili değişiklikler getiren WhatsApp, şimdi de kullanıcıların görüntülü arama sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp, kullanıcıların video görüşmesi sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.
Resmi büyütmek için üzerine dokunun.

Ekran görüntüsünde göründüğü gibi arama kontrolü kısmında bulunan yeni simgeye dokunduğunuzda ekranınızı paylaşmanız istenecek ve ekranınızı paylaşmaya karar verdiğinizde ekranınızda görüntülenen her şey kaydedilecek ve karşıdaki alıcı ile paylaşılacak. Ayrıca bu özellik üzerinde tam kontrole sahipsiniz, yani görüntülü arama sırasında ekran içeriğinizin sürekli olarak iletilmesine rağmen işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte Android’in eski sürümlerine sahip kullanıcılar ile ekran paylaşımı yapılamayacak.

Kaynak:

📝 WhatsApp beta for Android 2.23.11.19: what’s new? WhatsApp is releasing a screen-sharing feature! A new placement for tabs within the bottom navigation bar is available.