Kategoriler
Tech

Sorare NFT oyunu nasıl oynanır?

Sorare Blockchain teknolojisi ile geliştirilmiş bir fantezi futbol oyunu, NFT’ler kazanın ve oynayın!

2019’da piyasaya sürülen Sorare, oyuncuların profesyonel futbolcuların dijital kartlarını satın alabildikleri, satabildikleri ve takas edebildikleri bir fantezi futbol oyunudur. Bazı oyuncular Sorare’de sadece NFT’leri toplamayı tercih ederken, büyük çoğunluk kartlarını sitede düzenlenen çeşitli turnuvalara katılmak için kullanıyor. 

2019’da piyasaya sürülen Sorare, oyuncuların profesyonel futbolcuların dijital kartlarını satın alabildikleri, satabildikleri ve takas edebildikleri bir fantezi futbol oyunudur. Bu kartların tümü sınırlı sayıdadır ve Ethereum kripto parasına dayalı blok zinciri teknolojisi tarafından korunmaktadır. Bu kartların her biri seri numaraları ile eşsizdir, ama her şeyden önce bu seri numarası bir token numarasıdır. Her kartın değeri, sadece nadirlik düzeyine göre değil, aynı zamanda belirli sportif kriterlere (yaş, performans, popülerlik, vb.) göre de değişir.

Sorare kartları satın almak birkaç amaca hizmet edebilir: bazı oyuncular sadece koleksiyon yapar, diğerleri iyi bir fiyattan satmak umuduyla işlem platformunda alım satım yapar, en rekabetçi oyuncular ise sitede düzenlenen turnuvalarda bu kartları kullanarak rekabet eder. Maçlar klasik Fantezi Ligi kurallarına göre oynanır: seçilen oyuncular gerçek performanslarına göre puan kazanır. Sorare, ödül kartlar ve ETH ödülleri de dahil olmak üzere her turnuvada çeşitli ödüller sunar. Sitede para harcamak istemeyenler için ücretsiz ve daha “rahat” bir mod daha mevcuttur.

Sorare oyununa başlamak ücretsiz, oyuna başlamak için ücretsiz NFT’leri alabilir ve oyuna başlayabilirsiniz, ücretsiz kartları kazanmak için https://www.ultrasorareturkiye.com/ucretsiz/ adresine gitmeniz yeterli. Ücretsiz Sorare kartlarınız varsa, oyunda diğer menajerlerle aynı olanaklara sahipsiniz demektir, tek bir istisna dışında: kartları takas etmek ve piyasa değerleri arttığında onları satmak mümkün değildir. Sıradan olarak adlandırılan bu kartların hiçbir Ethereum değeri yoktur. Bunları diğer oyuncularla da değiş tokuş edemezsiniz.

Daha fazla bilgi ve hemen oynamak için Ultra Sorare Turkiye sitesine gidebilirsiniz. 

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Sorare NFT oyunu nasıl oynanır? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.