Kategoriler
Tech

WhatsApp kullanıcı adları

WhatsApp yakında telefon numarasını paylaşmak istemeyenler için kullanıcı adlarını destekleyecek.

WhatsApp, pek çok platform gibi kullanıcı adları kullanımına geçiyor. WhatsApp’ın kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı adı(username) özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi.

Aşağıdaki WABetaInfo’dan alınan ekran görüntüsünün göründüğü gibi, WhatsApp, uygulamanın Profil bölümünden benzersiz bir kullanıcı adı seçmenize izin verecek. Şu anda, WhatsApp’ta size mesaj göndermek isteyen herkesle numaranızı paylaşmanız gerekiyor, bu da bunu büyük bir gizlilik ve güvenlik engeli haline getiriyor. Platformda kullanıcı adı desteği kullanıma sunulduğunda, bu bir sorun olmamalıdır. Benzersiz kullanıcı kimliğinizi diğer kişiyle paylaşarak telefon numaranız paylaşılmadan size mesaj göndermelerini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp beta for Android 2.23.11.15: what’s new?
Kaynak: wabetainfo.com

Kullanıcı adları telefon numaralarına göre daha akılda kalıcıdır, bu da özellikle iyi tanımadığınız kişilerle sohbet ederken grup sohbetlerini kolaylaştırmakta. Bununla birlikte, Meta’nın WhatsApp’a kullanıcı adı desteği eklemeyi ne ölçüde planladığı ve platformdaki diğer kişilerin benzersiz kullanıcı kimliğinizi kullanarak sizi bulmasına izin verip vermeyeceği henüz belli değl.

WhatsApp’ın gizlilik nedenleriyle kullanıcı adınızı herkesten gizleme seçeneği sunup sunmayacağı konusunda da netlik yok. Özellik hâlâ geliştirmenin ilk aşamalarında gibi görünüyor ve Android v2.23.11.15 için en son WhatsApp beta sürümünde görüldü. Aynı yapıyı çalıştırıyor olsanız bile, sunucu tarafında bir zorlama söz konusu olduğundan seçenek sizin için görünmeyebilir.

Zamanla, WhatsApp’ın kullanıcı kimliği uygulaması hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Kullanıcı adı desteği, Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma hizmetine her geldiğinde, gruplarda ve Topluluklarda iletişim kurma şeklinizi büyük ölçüde değiştirecektir.