Kategoriler
Kodlama

Harvard’dan ücretsiz kurslar

Programcı olmak ister misiniz? öyleyse neden en iyisinden öğrenmiyorsunuz? 🚀 Harvard Üniversitesinden Programlamayı ÜCRETSİZ Öğrenin.

Hepimizin bildiği gibi Harvard, en prestijli üniversitelerden biridir. Bu Bilgisayar Bilimine Giriş dersi, ünlü David J Malan, Doug Lloyd ve Brian Yu tarafından verilmektedir. O mükemmel bir profesör ve bu kursu hazırlamakta mükemmel bir iş çıkarıyor. Eğitim/kurslardan sonra başarılı olduğunuz taktirde sertifika alabiliyorsunuz, evet bir Harvard sertifikanız olabilir.

Şimdilik, Harvard tarafından internette ücretsiz olarak sunulan üç kurs var:

 1. CS50’nin Bilgisayar Bilimine Giriş.
 2. CS50’nin Python ve JavaScript ile Web Programlaması.
 3. CS50’nin Oyun Geliştirmeye Giriş.

Daha fazlası: https://online-learning.harvard.edu/

Aslında Harvard’da daha başka alanlarda da birçok ücretsiz eğitim mevcut, bunlara üniversitenin kendi sitesinden ulaşabilirsiniz belki ilgi alanınızda başka bir eğitim, kurs vardır.

CS50: Intro to Computer Science | HarvardX on edX | About Video

CS50’nin Bilgisayar Bilimine Giriş.

Bu ders entelektüel girişim ve programlama sanatına giriş niteliğindedir. David J. Malan tarafından öğretilen giriş seviyesi bir kurs olan CS50x, öğrencilere algoritmik olarak düşünmeyi ve problemleri verimli bir şekilde çözmeyi öğretir. Konular arasında soyutlama, algoritmalar, veri yapıları, kapsülleme, kaynak yönetimi, güvenlik, yazılım mühendisliği ve web geliştirme yer alır. 

İşlenen konular:

 1. C
 2. Veri yapıları ve Algoritmalar
 3. Python
 4. SQL
 5. Html, CSS ve Javascript
 6. Flask

Kursa bağlantı: Bilgisayar Bilimine Giriş

CS50’nin Python ve JavaScript ile Web Programlaması.

Bu kurs, CS50’nin kaldığı yerden devam ederek, Django, React ve Bootstrap gibi çerçeveleri kullanarak Python, JavaScript ve SQL ile web uygulamalarının tasarımına ve uygulanmasına daha derinlemesine dalmaktadır. Bu kursta veritabanı tasarımı, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve kullanıcı deneyimi hakkında bilgi edineceksiniz. Uygulamalı projeler aracılığıyla, API yazmayı ve kullanmayı, etkileşimli kullanıcı arayüzleri oluşturmayı ve GitHub ve Heroku gibi bulut hizmetlerinden yararlanmayı öğreneceksiniz. Kursun sonunda, uygulamaları İnternet üzerinde tasarlama ve dağıtma konusunda sizi güçlendiren ilkeler, diller ve araçlar konusunda bilgi ve deneyim kazanacaksınız. 

İşlenen konular:

 1. Git
 2. Html, CSS
 3. Python
 4. Django
 5. SQL
 6. API’ler
 7. Javascript
 8. CI / CD’yi test etme
 9. Güvenlik

Kursa bağlantı: Python ve Javascript ile Web Programlama

CS50’nin Oyun Geliştirmeye Giriş.

Bu kursta, Super Mario Bros., Pokémon, Angry Birds ve daha fazlası gibi oyunların tasarımını keşfederken, bu uygulamalı kursta 2D ve 3D etkileşimli oyunların gelişimi hakkında bilgi edineceksiniz. Video oyunlarının nasıl uygulandığını anlama arayışında, aşağıdaki gibi çocuk oyunlarının tasarımını keşfedeceksiniz.

Oyunlar:

 1. Super Mario Bros.
 2. Pong
 3. Flappy Bird
 4. Breakout
 5. Match 3
 6. Legend of Zelda
 7. Angry Birds
 8. Pokémon
 9. 3D Helicopter Game
 10. Dreadhalls
 11. Portal

Kursun bağlantısı: Oyun Geliştirmeye Giriş

Eğitimciler:

İlginizi çekebilir:

Technical Support Fundamentals sertifikasını aldım: Google’ın Coursera üzerinden verdiği eğitimlerden biri olan Technical Support Fundamentals programını tamamlayıp sertifikayı aldım.
SEMrush Academy sertifikaları: Sadece 20 dakikada SEMrush Academy sertifkalarını aldım.
JavaScript öğrenmek için 10 site [ÜCRETSİZ]: JavaScript günümüzün en popüler dillerden biridir, burada JavaScript öğrenebileceğiniz 10 ücretsiz siteyi listeledim, umarım işinize yarar. Enjoy!

Umarım bu kaynaklardan faydalanırsınız ve ayrıca makaleyi paylaşarak başkalarına yardım edebilirsiniz🔥. Beni, web geliştirme ve kaynaklar hakkında paylaşımlarımı Twitter’da takip edebilirsiniz @wolkanca

wolkanca.com’da Harvard’dan ücretsiz kurslar veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Harvard’dan ücretsiz kurslar için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.