Kategoriler
WordPress

Google Web Stories WordPress eklentisi

Google’ın WordPress için geliştirmiş olduğu eklentilerden biri olan Web Stories WordPress eklentisi yayınlandı.

Web Stories(Web Hikayeleri) çoğu sosyal medya uygulamalarından bildiğimiz hikayeler özelliğini web sitelerine adapte edilmiş hali diyebiliriz, daha önce geniş açıklama içeren bir makale yayınlamıştık. Bu sistemi WordPress sitelerine uygulayan eklentiyi Google resmi olarak çıkardı ve WordPress eklenti sitesinde yayınlandı.

Web Stories’in web sitelerine SEO noktasında performans katacağını sanırım söylememize bile gerek yoktur bu rakiplerin önüne geçmek için muhteşem bir fırsat, dokümantasyon sayfalarını incelemenizi öneririm. Ayrıca Google’ın kendi bünyesinde geliştirdiği diğer eklentiler olan Site Kit ve AMP eklentilerini de denemenizi öneririm.

Web Hikayeleri, webin geniş kitlesine tanıdık tam ekran, dokunulabilir bir hikaye biçimi getiriyor. Yeni Web Hikayeleri için WordPress eklentisiyle içerik oluşturucuların Web Hikayeleri oluşturması ve yayınlaması artık daha da kolay . Eklentinin beta sürümünü bu yılın başlarında kullanıma sunduk ve geri bildiriminizi ekledikten ve özellikler ekledikten sonra, artık WordPress eklenti dizinindeki herkes için kullanılabilir .

Sürükle ve bırak arayüzü, saniyeler içinde başlamayı kolaylaştırır. Ve hikayelerinin tam kontrolünü ele geçirmek isteyenler için eklenti, kapsamlı görsel düzenleme yetenekleri, yeniden tasarlanmış görsel medya galerisi, resim maskeleme, gradyan düzenleme, kaydedilmiş renkler ve stiller ve daha birçok tasarım özelliği içerir.

Hikâye tasarlarken zengin, yüksek kaliteli medya ile başlamak istiyorum çünkü, biz birlikte çalıştık Unsplash onların geniş yüksek kaliteli fotoğraf sadece bir tık uzakta kütüphane, hem de yapmak Coverr, sana verdiklerinden yüksek Düzenleyiciden kaliteli, ücretsiz stok videosu.

Eklenti ayrıca daha hızlı başlamanıza yardımcı olmak için tamamen tasarlanmış şablonlarla birlikte gelir. Eklenti eviniz olan wp.stories.google‘da ilgi çekici bir Web Hikayesi oluşturmaya yönelik kaynakları ve ipuçlarını bulabilirsiniz .

Eklentiyi hemen WordPress yöneticinize indirebilir ve deneyebilirsiniz. Yakın gelecekte daha fazla şablon, stok medya entegrasyonu ve özellik ekleyeceğiz. Ek olarak, WordPress için Web Hikayeleri açık kaynaktır ve ister doğrudan koda isterse ürün özellikleri ve geliştirmeleri istemek için topluluğun katkılarını memnuniyetle karşılar . İçinde ne düşündüğünüzü bize söyleyin eklenti dizini yorumlarınız ve sen bize tweet gönderme bizimle pay ne yapmak ya da Instagram bizi etiketleme.

Web Hikayelerinin, içerik oluşturucuların izleyicileriyle bu daha görsel ve ilgi çekici formatta etkileşim kurmasını sağlama şeklini görmeye teşvik ediyoruz ve bu yeni formatın WordPress ve genel olarak web için neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak: https://blog.google/web-creators/create-compelling-web-stories-wordpress/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Google Web Stories WordPress eklentisi başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.