Kategoriler
Ivır zıvır

Wolkanca Google Groups 900 kişi

Merhabalar,

Arkadaşlar hepinize gurubun yöneticisi olarak bizimle birlikte olduğunuzdan dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Grubumuz 2006 yılının ocak ayı sonunda kuruldu 8 aydır beraberiz.

Bu grubu kurmaya karar verdiğimde aklımda bir şey vardı internette geniş bir network e sahiptim ve bu kişilere tek tek değil de bir yere toplayıp oradan hem ben yazayım hem onlar bu şekilde bir komunite oluşsun hoş olsundu. Daha sonra blog projemi geliştirmek istedim grubun yani sıra su an blog da konuk yazarlar var sizde isterseniz yazılarınızı bloga gönderebilirsiniz.

Daha sonra gördüm ki sadece etkileşim ile insanlar çoğalmaya başladı sadece. “etkileşim diyorum çünkü; bu grubu hiç bir yerde ne ben nede başkası teşhir etmedi, sadece gruba üye olan arkadaşların tavsiyeleri ile yeni üyeler geldi.” ilk zamanlarda 200 – 300 olan uye bu ay itibari ile 900 kişiye ulaştı tabi arada Sapam mailler yollayan belki yüze yakin kişiyi gruptan çıkarmak ve banlamak zorunda kaldım.

Bu posta ile size ayni zamanda grubumuzun ufak tefek kuralarını ve ne ise yaradığını hatırlatmak isterim; ( en basite indirgenmiş şekilde yazmak istedim mazur görün )

Grubumuz bir “E-posta gurubudur” . e-posta gruplarına üye olan kişiler o gruba e-mail gönderme ve gruptan kendi üyelik seçeneklerinde belirlediği ayarlara göre günlük tek tek yada özet mailler alırlar. Grubumuz yetiksinler içindir ve hiç bir kurum kurulusa yada farkli bir sivil toplum kurulusu ile ilgisi yoktur tamamen “Volkan Yılmaz” olan ben şahsıma ait ve Google in bir hizmetidir. Bu guruba E-posta göndermek isteyen arkadaşlar wolkanca@googlegroups.com adresine gönderirler ve gruba üye olan diğer tüm kişiler eğer yönetici onaylarsa bu gönderileri alırlar.
E-posta gönderileriniz yönetici tarafından onaydan geçmesinin sebebi; maalesef cağımızın internet vebası Sapam maillerdir. Örnek olarak: “internetten para kazanma yolları ile ilgili Mailler”, “yok bu mesajı su kadar kişiye gönder bu olacak göndermezsen kötü olur aman ha gönder ne olurvari” tarzı mailler, “yüzlerce kez fowerd ( iletilmiş) edilmiş ve yazıların önünde tonlarca “>>>>>>>>>>” işareti olan ve okunmadan silinesi” mailler vb. den dolayi gruptaki tüm e-postalar yönetici tarafından onaydan geçirilmektedir.

Grupta bizimle beraber olan a tüm arkadaşlara tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

Wolkanca Google Groups
Yönetici
Volkan YILMAZ
patron@wolkanca.com

wolkanca grubuna kayıt ol
E-posta:
Arşivlere Göz At | groups.google.com.tr
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

acaba grubunuzdan ayrılmak için ne yapmak gerekiyor bununla ilgili bir açıklama göremedim.