Kategoriler
Ivır zıvır

Umut ışığı

Umut ışığı - Rsmi büyütmek için tıklıyorsunuz

Diyarbakır’da ( * ) çekilmiş 3 cd ve iki kaset, bir kaç saat bilgilendirme, kurabiye, kola, kahve ve P4 3.2Ghz 64bit işlemci 1.Ghz Ddr2 Ram bilgisayarım ve Ulead VideoStudio 9.0.

Evet arkadaşlar gönüllü oldum 🙂 Adları bir hayli uzun kurumlar ve vakıfların ( * ) Diyarbakır etkinliklerinde çektikleri videoları yukarıdaki sistemimle evde dün gece 23:00 dan başlayıp tam 4 saat 45 dakikada montajladım. İlk önce senaryoyu düzenledim sonra sahneleri Ulead VideoStudio 9.0 programı ile ayarladım projeyi kayıt ettim.

Bir kaç talihsizlik yaşandı; 1. talihsizlik bana verdikleri kasetler benim video kamerama uymadı 2. talihsizlik de şu moonlight codekinin yaptığı kelek codek lisanssız olduğu için tam 3 saatte convert ettiğim videonun üzerinde bir işaret var ve en altında şerit halinde yazılar geçiyor. Şu an ikinci convertim ve bu sefer dvd değil divx codekini kullanarak avi formatında hard diske kayıt ediyorum %89 bitmek üzere hatta bu yazıyı bitirmeden convert işlemi bitecek gibi görünüyor.

Akşamdan evde 3ü bir arada stoku yaptığım iyi oldu şu an saat 07:35 televizyonu açıp sabah haberlerini izlerken uyuklamayı planlıyorum belki akşam erken 17:00 gibi uyanırsam yaptığım dvd ve vcd leri Hürrem Sultan’a götürürüm. Videolara incesazdan birde enstrümantal müzik eklemişim ki offff.. ben çok beğendim. Bilgisayarın ısısı 55 derece civarı tahmin ediyorum şu convert bitsin kapatacağım soğusun diye, arkadaşlar siz siz olun bu video kesme biçme montaj falan işlerine öle düşük konfigürasyonda olan bilgisayarınızla girmeyin.

*SS. Umut Işığı Kadın Çevre Kültür Ve İşletme Kooperatifi, TC. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı, Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Vakfı İl Müdürlüğü, SHÇEK Diyarbakır İl Müdürlüğü Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı.

Merak edenler için video