Kategoriler
Kültür Sanat

THE MUPPETS – Türkçe dublajlı fragman ve bilgiler

The Muppets filmi ile Muppet hayranları; Kurbağa Kermit, Bayan Piggy ve diğer Muppet ların, Disney in yepyeni macerası The Muppets ta, Jason Segel, Amy Adams, Chris Cooper ve grubun yenisi Walter la buluşmasını heyecanla bekliyor. Film 27 Ocak ta vizyonda!

Filmin fragmanının Türkçe dublajlı versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Muppets

“The Muppets” ülkemizde 27 Ocak 2011’de sinemalarda.

THE MUPPETS

WALT DISNEY PICTURES
Yönetmen: James Bobin
Yapımcılar: David Hoberman, Todd Lieberman
Sorumlu Yapıncılar: Jason Segel, Nicholas Stoller, John G. Scotti, Martin G. Baker
Yazan: Jason Segel & Nicholas Stoller (jeneriğin son hali değildir)
Oyuncu Kadrosu: Kurbağa Kermit, Miss Piggy, Fozzie Bear, Gonzo, Animal, Jason Segel, Amy Adams, Chris Cooper, Rashida Jones and Walter
Tür: Aile Komedisi
Sınıf: PG – Bazı İçerikleri Çocuklar İçin Uygun Olmayabilir.
Web sitesi, Bizi Facebook’ta beğenin, Bizi Twitter’da takip edin
IMDB
ABD Vizyon tarihi: 23 Kasım 2012
Türkiye Vizyon tarihi: 27 Ocak 2012

Konu:
Dünyanın en büyük kukla hayranı Walter ve onun Smalltown, ABD’den arkadaşları olan Gary (Jason Segel) ve Mary (Amy Adams ) Los Angeles’da tatil yaparken petrolcü Tex Richman’ın (Chris Cooper) Kukla Tiyatrosu’nu yıkarak mekanın altında yeni keşfedilen petrol için arama yapacağını ortaya çıkarırlar.

Walter, Mary ve Gary ‘Bugüne Kadarki En Büyük Kukla Televizyon Yardım Kampanyası’’nı sahnelemek ve tiyatroyu kurtarmak için gereken 10 milyon doları toplamak amacıyla farklı yönlere dağılmış olan kuklaları yeniden bir araya getirmesi için Kermit’e yardım ederler. Fozzie, Reno’da Moopets adındaki bir ‘tribute’ grubunda sahne almaktadır; Miss Piggy Vogue Paris’te büyük beden moda editörü olarak çalışmakadır Hayvan, öfke kontrolü için Santa Barbara’da bir kliniktedir ve Gonzo da nüfuzlu bir tesisatçı patronu olmuştur.

Notlar:
• Komedyen Jason Segel (TV’deki “How I Met Your Mother,” “Forgetting Sarah Marshall”) “The Muppets”da oyuncu, ortak yazar ve sorumlu yapımcıdır.
• Kukla geleneğini görüntüleriyle onurlandıran ünlüler arasında Donald Glover, Leslie Feist, Mickey Rooney, Alan Arkin, Rob Corddry, Dave Grohl, Kristen Schaal, Ricky Gervais, Kathy Griffin, Billy Crystal, Ken Jeong, Sarah Hyland, Sterling Knight, Neil Patrick Harris, Whoopi Goldberg, James Carville, Rico Rodriguez, Selena Gomez, Danny Trejo, Wanda Sykes, Judd Hirsh, John Krasinski ve Jim Parsons bulunmaktadır.
• “The Muppets”’ın yönetmenliği HBO’daki “Flight of the Conchords”’ın yönetmeni, yazarı ve sorumlu yapımcısı olan James Bobin tarafından gerçekleştirilmiştir.
• Kermit’e, 2002 yılında Hollywood Şöhret Yolu’nda bir yıldız verilmiştir. “The Rainbow Connection” adlı şarkısı Oscar ödülüne aday gösterilmiştir.
• HBO’daki “Flight of the Conchords”’da rol alan, yazan ve besteci olarak görev yapan Bret McKenzie, “The Muppets”ın müzik süpervizörü ve aynı zamanda büyük kukla tarzı açılış ve kapanış rakamları dahil olmak üzere bazı şarkıların söz yazarı ve yapımcısıdır.
• Kuklaların son uzun metrajlı filminden bu yana 11 yıl geçmiştir.

Dünyanın en büyük kukla hayranı Walter ve arkadaşları Gary (Jason Segel) ve Mary (Amy Adams), petrolcü Tex Richman’ın (Chris Cooper) korkunç Kukla Tiyatrosu’nu yerle bir etme planını keşfettiklerinde ‘Bugüne Kadarki En Büyük Kukla Televizyon Yardım Kampanyası’nı sahnelemek ve tiyatroyu kurtarmak için gereken 10 milyon doları toplamak amacıyla kuklaları yeniden bir araya getirmesi için Kermit’e yardım ederler.