Kategoriler
Kültür Sanat

Steve Jobs filmi çekilecek

appleSony Pictures hayatı ile dünyaya yön vermiş insanlardan biri olan, geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Steve Jobs’ın filmini en yakın zamanda çekeceğini açıkladı.

Ölümüyle dünyanın pek çok yerinden insanı üzen, derinden sarsan, dünyaya ender gelen dehalardan Steve Jobs’ı yakında tekrar ekranlarda görebileceğiz. Film School Rejects’e göre, Hollywood Steve Jobs’un hayat hikayesini büyük ekranlara çok yakında getirmeye niyetli.

Apple’ın CEO’su, teknoloji gurusu Jobs’un ölümünün ardından Sony Pictures sadece günler içersinde Walter Isaacson’un kaleme aldığı, Jobs’un onayladığı tek kitap olan ‘Steve Jobs’un film haklarını satın almak için görüşmelere başladı.

Isaacson Time dergisinin eski yazı işleri müdürü ve Aspen Institute adlı liderlik seminerleri veren kurumun da yöneticisi. Ayrıca Albert Einstein ve Ben Franklin adlı iki tane daha bestseller olan biyografi kitabı bulunuyor.

Senaryolaştırılması düşünülen ‘Steve Jobs’ adlı kitap ise Simon & Schuster yayınevi tarafından Kasım’ın 21’inde piyasaya sürülecekti fakat neredeyse bir ay evvele, 24 Ekim’e çekildi sürümü.

Filmin yapımcılığını da Hız, Er Ryan’ı Kurtarmak gibi filmlerde imzası bulunan Mark Gordon üstlenecek.

Filmin önümüzdeki yıl gösterime girmesi planlanıyor. Ancak bu tarihin öne çekilebileceği de düşünülüyor. Jobs’un hayatı daha önce televizyon için hazırlanan ‘The Pirates of Silicon Valley’ isimli filmde de konu edilmişti. O filmde Jobs’u aktor Noah Wyle oynamıştı.

Filmde Jobs’u kimin canlandıracağı ve diğer roller henüz kesinlik kazanmadı.

https://mashable.com/2014/12/11/steve-jobs-sony-email-hack/
https://www.cnbc.com/2014/11/20/sony-pictures-drops-steve-jobs-film.html
https://www.bbc.com/news/business-30127866