Kategoriler
Kültür Sanat

Aşkta hataların affı zordur

Aşkı hep mutlulukla beraber hayal ederdim. Yani içinde acı olmayan bir duygu olarak gördüm hep. Ama öyle değil, güzellikleri olduğu gibi yaşattığı acılarda o kadar büyük… Aşkta yanlışlar geç affediliyor, ne kadar pişman olduğunuzun veya ne kadar acı çektiğinizin önemi yok. Telafisi ve affı çok zor oluyor. Yapılan yanlış o hep mutlulukla hayal edilen aşkı bir hüzün havasına sokuyor.
Aşktan uzak kalıyor sevdiğinizle aranızda mesafe oluşuyor. Bu süreçte umutlar besliyorsunuz ama beslediğiniz umutların ömrü kelebek ömrü kadar kısa sürüyor. Yan yana geldiğinizde sevdiğiniz kişi hayatınızın anlamı olarak nitelendirdiğiniz o eşsiz insan size soğuk davranırken içiniz öyle bir yanıyor ki anlatmak mümkün değil… Bu durumdayken aklınız hep onda oluyor dinlenilen her şarkıda onu bulmak, izlenilen her filmde onu görmek, geceleri beraber gökyüzünden seçtiğiniz yıldızları tek başınıza seyretmek. Aklınıza geldikçe kendinize hâkim olamayarak çocuklar gibi ağlamak. Ve artık korkulara teslim olup hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünmek, bir an önce iyi iken bir anda onu düşünüp mutsuz olmak. Bunlar o kadar çok acı veriyor ki o kadar çok can sıkıyor ki.

Hayatta her şeyin telafisi vardır her şey zamanla onarılır, ama kırılan kalp yara alan aşk zor iyileşir, çok geç kabuk bağlar.