Son durum 24 Temmuz

Saldırılar son hız devam ediyor, boyutu Blogger’ı etkisiz hale getirmeye yetmiyor ki şu an Blog Wolkanca Blogger’dan çalışıyor. Yazıların tümünü Blogger formatına yani Blogger da içeri aktarılabilecek şekle çevirdim denedim, sonuç muhteşem ben bile bu kadarını yapabileceğimi sanmıyordum hatta WordPress export fonksiyonunu kullanarak Blogger export isimli bir plugin bile çıkar bundan ciddiyim, niye bu zamana kadar Blogger export yapmadıklarını anlamıyorum herhalde WordPress kullannlar Blogger a geçmesin diye yapmamışlardır.

Tcp_synflood

Kim bu saldırıları devam ettiriyorsa eminim şaşkındır çünkü asla pes etmeyen bir adamın sitesine saldırıyorlar 🙂

Herhalde bu durumun olumlu yönlerini düşünürsek, güvenlik konusunda bir sürü bilgi edindim, bir dolu yöntem ve saldırılar hususunda bilgilendim, blogumun birebir iki farklı makinada çalışmasını sağadım, 2 farklı yere de yedek almasını ki bu yedekler ve kopyalar rsyn ile oldluğu için bigisayarıma indirmeme gerek olmadan sunucudan sunucuya 4gb dosya 30 dakika bile sürmüyor. Bu saldırıları planlayan elemanları bulursam dexter dan öğrendiklerimi uygulama şansım olacak.

Herkese teşekkürler.

Efsasneler ölmez sadece şekil değiştirirler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Son durum 24 Temmuziçin 20 yanıt

sanırım arkadaşların yeteri kadar gücü yok daha fazla bot bulmaları lazım 🙂 arkadaş gece 01:00 den sonra değiştirmeyi bırakıyor sabah 09:00 da başlıyor iki gündür saniye saniye takipdeyim ne zaman yemek yediğini bile söylerim o derece 😀

allahın lameri. yakalarsam ödeteceğim bunları bunun yüzünden bir sürü randevumü iptal ettirdim.

kesinlikle alper. en süperi o olacak güzelliği 200usd kara girecem anında 😀 artı bu lameerce flodd lardan kurtulmuş olacağım.

kötü tarafı bu yazdığımız yorumlar dahil tümü yok olacak. belki arşiv niteliğinde nofollow olarak wordpress.com a koyabilirim tabi.

yeah blogger wordpress karışık şu an 😀 muhteşem bir adamım ben kadeşim az kaldı ya komple hatasız olması gerekiyor aktarım dosyasının bir defa aktaracağım blogger a bitecek o yüzden çok dikkat etmeliyim oldukça uzun sürecek belki haftalarca. bu lanet blog xml olarak 50mb neredeyse o kadar bütyük dosya parçala birleştir düzenle çok zaman alacak gerçi 4 işlemci bir makinem olsaydı biraz hızlı olabilirdi parçalamama gerek kalmazdı 50mb dosyayı açıp düzenleyebilirdim.

bitirince wordpress den blogger a yazılarınızı geçirebilmeniz için wordpress eklentisini yazacağım buraya fakat geçirmeden önce birkaç düzenleme yapmanız gerekebilir yani tamamiyle geçirebilmek için ha yok ben eksikler olabilir diyeler düzenleme yapmalarına gerek yok direk tık tık.

eray olmuyor öyle. tamamen karışıyor denemiştim. olmamasındaki neden blogger ile wordpress arasındaki bağlantı yapısı artı id numaraları. gerçi bağlantı yapısını blogger gibi 2009/07/yazi-ismi.html yapıp intensedebate e aktarabilirim bunu denemedim ama sanmıyorum doğru düzgün olacağını onu bir deneyeyim test blogda. tamamen düzgün olmaz ise yorumları taşımam test etmem gerekiyor çünkü inanılmaz fazlalar düşün yani yorumsuz blog 10 mb ise yorumla 50 mb xml dosyası 😀 gel de uğraş.

yorum yazmaya çekiniyorum db boyutu yükseliyor diye konuşturmayın beni 😛
https://wolkanca.com/feeds/posts/default bu da yeni blogger blogumuzun taze rss bağlantısı ilk siz bakın 😀

geçmiş olsun volkan abi.yorumları intensedebate'a aktardıktan sonra blogger'a uyarlayamaz mısın? yani öyle oluryor mu? pek anlamam ama fikir vermek amacıyla yazayım dedim..kolay gelsin..