Kategoriler
Ivır zıvır

Şimdi reklamlar. Hiç bir yere ayrılmayın biz yine buradayız

"Şimdi reklamlar. Hiç bir yere ayrılmayın biz yine buradayız" tarzı kelimelerle anonsu yapılan Reklamlar… Televizyon hayatımızın nerdeyse 3te 1'ini kapsayan, büyük paraların ve emeklerin döndüğü ap ayrı bir dünya.
“Amma abarttın” demeyin öyle. Gerçi sadece televizyonda değil hayatımızın her alanında çıkan şu bazen renkli bazen hüzünlü bazen düşündürücü şeyler. Aslında yapılan onca emeğin arkasındaki o ufak şeyler. Bazen saniyeler süren bazen dakikalar bazense bir afişe sığdırılmış büyük şeyler.
Hep sinirleniriz tamda diziye ya da programa daldığımız anda çıkıverirler. “Aman yaa gene mi reklam. Bıktık reklamlardan bir kere de reklamsız verin şu dizileri ya da programları” diye 🙂 Ya da sokakta yürürken her yerde, her an karşına çıkarlar. Bazen gözün kayar bazense “off her yer reklam doldu bu ne ya” dersin.
Ama bazen bu dizilere ya da programlara tercih edeceğim bazı reklamlarda var yani. Hem de bazı demeyim baya var 🙂 Harikalar. Ama bazıları ise “ya bunca ermeğe deymiş mi” de diyebiliyorum.
Mesela Whirlpool reklamı var Gülse Birselin. Hani bir duşa kabin var. Her yerden sular fışkırıyor. Gülse Birsel de giriyor içine sırıl sıklam. Bütün mikroplarından arınmış. Ama makyaja maşallah hiç bir şey olmamış 😀 . Bunlar gibiler de oluyor tabi gözden (?!) kaçıyor. Bi de Kosla reklamları. Pembe giyen bir adam(?!). Ya durun bir anımı anlatıcam:
Şimdi otobüste gidiyorum 2 bayan konuşuyor.
Biri dedi ki “Ya bluzum leke oldu çıkmıyor”.
Diğeri de: “Ayol o zaman Kosla al, çıkarıyor lekeleri”
O da: “Kosla'ya vereceğim parayla yeni bir bluz alırım”.
Anladın sen onu hadi beni uğraştırma :p

reklam


Reklamlar işte.
Hayatımızın bir köşesinden sıyrılıp giriyor bir daha da çıkmıyor. Reklamlar güzeldir. Güzel de oluyor her geçen gün 😉 İzlemesini çok seviyorum. Baksanıza onlar için ayrıca bir program yapıyorlar ve saatlerce bize reklamları izletiyorlar. Ne tuhaf. Normalde reklamlar çıkınca kanal değiştirirken biz, şimdi oturup bu reklamlar üzerine yapılmış bir program izliyoruz.

Televizyon dünyası işte 😀

Eski wolkanca.com’da Şimdi reklamlar. Hiç bir yere ayrılmayın biz yine buradayız veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Şimdi reklamlar. Hiç bir yere ayrılmayın biz yine buradayız için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

haklısın özelliklede gülse birsel 'in gakkkk reklam programı 🙂

reklamlar hayatımızın vaz geçilmez pazarlama tekniği ama yeni dünyada sanki sinema filmiymiş gibi izliyoruz.reklam sektörü bence oldukça başarılı çalışmalar yapıyor,kutlamak lazım diye düşünü yorum,bana bile alış veriş yapma isteği uyandırıyolar…

dostum gülşah, konu güzel, bende o reklamlardan çok sıkılıp reklam programları izleyenlerdenim. 🙂 yania slında bu çakışmanın nerden geldiğini çözebilmek için bende uğraşıyorum ama bulamıyorum. mesela akıllı tv var gün boyunca yayınladığı videoların büyük çoğunluğu reklam ama ne zaman tv başına geçsem mutlaka bakarım ilk bir kaç reklamına 🙂 🙂 iyi çalışmalar..