Kategoriler
Eğlence

BBC’nin yeni dizisi Roadkill

Hugh Laurie’nin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir politikacıyı canlandırdığı, BBC yapımı Roadkill dizisinden ilk fragman yayınlandı.

BBC’nin yeni dizisi Roadkill ilk fragmanı yayınlandı, dizi 18 Ekim’de seyirciyle buluşuyor.

Yönetmenliğini Michael Keillor’ın (Line of Duty, Chimerica) üstlendiği dizinin yürütücü yapımcı kadrosu yaratıcı Hare ve Keillor ile birlikte The Forge’dan George Faber & Mark Pybus ile BBC’den Lucy Richer’dan oluşuyor.

House dizisiyle efsaneleşen Hugh Laurie’nin karanlık bir siyasetçiyi canlandırdığı yeni dizisi Roadkill’den ilk tanıtım geldi. Birer saatlik dört bölümden oluşan mini dizi, 18 Ekim’de seyirci karşısında.

BBC Drama Yöneticisi Piers Wenger yeni dizi projeleri hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Roadkill, kişisel ahlak ve siyasi güç arasındaki ilişkiyi araştıran bir gerilim. Hugh Laurie bu kurgusal rolü mutlak bir inançla oynayacak inanılmaz bir aktör. Bu ustalıklı şekilde zeki ve eğlenceli diziyi BBC One ekranlarına getirmek için David Hare ve The Forge ile bir kez daha çalışıyor olmak büyük bir onur.”

Piers Wenger

Tırnaklarıyla kazıyarak bir yerlere gelmiş, güçlü ve karizmatik politikacı Peter Laurence’i (Laurie) merkezine alan Roadkill’in hikayesi kısaca şöyle:

Muhafazakar parti devlet bakanı Peter’ın kamusal ve özel hayatı dağılıyor gibi görünmekte, daha doğrusu düşmanları tarafından yakından izlenmektedir. Kendisiyle ilgili bazı gerçeklerin açığa çıkmasından dolayı suçluluk ya da pişmanlık duygularını kapatan Peter, çevresindeki düşmanları tarafından yıkılmak istendiği bu süreçte kendi planını devreye sokar, zafer ve yıkım arasındaki ince çizgide ustalıkla yürür. Ancak olaylar, hem bireysel hem de ülke için geçmişi geride bırakmanın ne kadar zor olduğunu gözler önüne serer.

Roadkill’in hikayesinin İngiltere’de Muhafazakar Parti’nin genel başkanlığına getirilen Boris Johnson ile doğrudan bağlantısı olmasa da Johnson’ın yaşamıyla paralellikler içereceği belirtiliyor.

Roadkill: Trailer – BBC

House M.D., Veep ve The Night Manager gibi dizilerde dikkat çekici performanslara imza atan Hugh Laurie, BBC dizisi Roadkill’de geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir politikacıyı canlandıracak.

House M.D. dizisindeki Dr. Gregory House rolüyle adını geniş kitlelere duyurduktan sonra Veep, The Night Manager ve Catch-22 gibi dizilerde dikkat çekici performanslara imza atan Hugh Laurie, yeni bir projeyle televizyon ekranlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Laurie, dört bölümden oluşacak BBC dizisi Roadkill’in başrolünü üstlenecek.

Daha önce Veep’de başkanlık için yarışan bir politikacı olarak izleyicilerin karşısına çıkan Laurie, bu kez de geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan İngiltereli bir politikacıya hayat verecek. The Hours, The Reader ve Page Eight gibi filmlerin Oscar adayı senaristi David Hare’ın senaryosunu kaleme aldığı dizinin yapımcılığını National Treasure ve Kiri gibi dizilere imza atan The Forge üstleniyor.

Roadkill’in Senaryosunu Oscar Adayı Senarist David Hare Kaleme Alıyor
Dizi, oldukça etkili ve karizmatik bir politikacı olan Peter Laurence (Laurie)’ın hikâyesini anlatıyor. Peter siyaset dünyasında hızla yükselirken, hem göz önündeki hem de özel hayatı düşmanları tarafından mercek altına alınıyor. Kendisi hakkında ortaya çıkan gerçeklerin beraberinde getirdiği pişmanlık ve suçlulukla zaman kaybetmemeye kararlı olan Peter, bir yandan felaketi olabilecek bu gerçekleri geride bırakmaya çalışırken bir yandan da siyaset dünyasında yükselmek için planına devreye sokuyor. Ancak yaşanan olaylar, hem insanlar hem de ülkeler için geçmişi mazide bırakmanın ne kadar zor olduğunu gözler önüne serecektir.

Hugh Laurie ve David Hare gibi başarılı işlere imza atan iki ismi bir araya getirmesiyle dikkat çeken Roadkill’in ne zaman yayınlanacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. https://www.filmloverss.com/hugh-laurie-bbc-dizisi-roadkillin-basrolunu-ustlenecek/

https://www.imdb.com/title/tt10846250