Kategoriler
Teknoloji

Orange güneşten enerji üreten çadırını tanıttı

tent nightİngiliz cep telefonu operatörü Orange geliştirdiği çok ilginç özelliklere sahip çadırı tanıttı.

Çadırın güneş enerjisi panelleri var ve fotovoltaik bir kumaştan üretilmiş, bu sayede istendiğinde tabanda ısıtma yapmak için, kablosuz iletişim, aydınlatma ve elektrikli tüm cihazları şarj etmek için kullanılabiliyor.

Bu çok ilginç ve yaratıcı ürün go-cation teknolojisi ile cep telefonunun sms ve RFID özelliklerini kullanarak istendiğinde yeri rahatça bulunabiliyor. Çadırın bu sistemini aktif hale getirdikten sonra motosiklet kaskına benzeten özel tente çadırın üzerine kapanıyor ve ışıklar çıkararak yerini belli ediyor

Oldukça uygun boyutlara sahip bu çadırı tatilde, kampta veya evinizin bahçesinde kullanabilirsiniz, çadır keyfini sevenler için muhteşem bir şey.

OrangeSolarConceptTent

Ben geçen hafta Sakarya Karasu da çadırda kalmıştım, çadırımız oldukça güzel ve büyüktü(3 oda) fakat bu tür teknolojik bir çadır değildi elbette tamamen ilkel bir çadırdaydım, piknik tüpü filan vardı yani o derece ilkel. Bu çadırdan olsaydı diye düşündüm ne havalı ve enteresan olurdu.

Askeri amaçlar için de kullanılması muhtemel, yani daha gelişmişi ve farklı hali olabilir fakat fikir iyi gerçekten.

cutaway_04-2 cutaway_01 cutaway_02

Bu çadırın fiyatı hakkında hiç bir bilgim yok geri kalan tüm bilgiyi Orange'ın blogundan(Orange pitches Glastonbury Solar Concept Ten) alabilirsiniz sevgili romalılar ve sevgili uzaylılar.

Eski wolkanca.com’da Orange güneşten enerji üreten çadırını tanıttı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Orange güneşten enerji üreten çadırını tanıttı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.