Kategoriler
Internet

Norton’u bilgisayarımdan kaldıramıyorum diyenler

Norton Removal ToolSymantec Firmasının Norton Securty, Antivirüs ve antispam vs. programlarını kullanan ve daha sonra bu programları bilgisayarından kaldırmak istediğinde kaldıramayanlardanmısınız?

Hah işte bunun için yine Symantec firmasının sunduğu bir araç mevcut ismi “Norton Removal Tool” indirin ve çalıştırın norton ve saz arkadaşlarından kurtulun.
daha fazla bilgi için burayı ve şurayı ziyaret edebilirsiniz.


Sisteme kurulduktan sonra getirdiği aşırı yük nedeni ile yavaşlamaya neden olan Norton ürünlerinden tamamen kurtulmanın yolunu ilginç bir yöntemle açıklıyoruz.
Güvenlik için sunduğu çözümlere rağmen, bazen de güvenlik açığının sebebi olan Norton yazılımlarını bilgisayarınıza kurduğunuzda, gözle görülür derecede bir yavaşlama hissedersiniz. Bunun nedeni; yükleme işleminde hedeflenen Norton yazılımına ait dosyaların yanı sıra, diğer Norton yazılımları için de zemin hazırlayan dosyaları yüklüyor olmanız. Daha kötüsü, bu yazılım ve dosyaları Program Ekle/Kaldır’dan silseniz bile hâlâ tam anlamıyla kurtulamıyorsunuz.

Çaresi nedir?
Norton, kendi hatasını kabul etmiş olacak ki, daha önceden el altından sunduğu Norton Removal Tool’u (Norton yazılımlarını sistemden tamamen kaldıran araç) güncelleyerek destek isteyenlere sunuyor.

Hangi yazılımları kaldırıyor?
Norton Removal Tool’u kullanarak sisteminizden tamamen temizleyebileceğiniz yazılımların listesi ise şöyle;

 • Norton AntiSpam 2004/2005
 • Norton AntiVirus 2003
 • Ghost 2003, Ghost Version 9.0 ve 10.0
 • Norton GoBack 3.1 ve 4.2
 • Norton Internet Security 2003 ve 2007.2
 • Norton Password Manager
 • Norton Personal Firewall 2003 ve 2006
 • Norton SystemWorks 2003 ve 2007
 • Norton Confidential Online 2007
 • Norton Internet Security Add-on Pack
 • Norton Save and Restore 1.0
 • Norton 360

İndirin
Ne olur ne olmaz! İleride bir gün yukarıdaki Norton yazılımlarını kurarsanız size gerekecek olan bu aracı şimdiden indirip bir yerlerde saklayın.

:: Norton Removal Tool’u indirmek için buraya tıklayın.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Norton’u bilgisayarımdan kaldıramıyorum diyenler başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

ya kendini bile silemeyen bir "virüs programından" ne bekliyorsunuz? resmen kendisi virüs bu programın..

ya bişi sormam lazimk bilgisi olan cevaplasin eta 7 ye gireceltim açilmiyo ekrana geçersiz dosya pif dosyasina ulaşmaniz lazim diyo pif dosyasi nedir.

arkadaslar lutfen bırı yardım etsın yalvarırım nolur norton protection centeri yükledım naptysam kaldıramıyorum program ekle kaldır ,norton removal tool pc yı gerı yukleme ıse yaramıyo napcam bılmıyorum nasıl kurtulucam ben ya bılgısayrımı kastıkca kasıyo lanet ettmı artık bu nortona aklı olan yuklemsın ve lutfen biri yardim etsin lutfen

@hülya

pif program information file yani program bilgilerinin dosyası oluyor, genelde msdos lu bir şeydir o dosya. hata verdiyse muhtemelen silinmiş bir dosya vardır gibi geliyor bana ama tam hatayı buraya yazarsan nedir açıklarız.

ya arkadasalar oncelıkle cok sagolun sorunuma cvp verdıgınız ıcın nortonu kaldıramyom herseyden gectım pc mı kesınlıkle gerı yukleyemıyorum ne bı ay oncesıne bı hafta napcam ben ya lutfen yardım edın

@derya
sana yardım edebilmemiz için sorunu somut olarak yazmalısın. tamam bilgisayarında norton kurulu biliyoruz ve kaldıramıyorsun. üstelik geri yüklemede yapamıyorsun. ama başka bir şey bimiyoruz.
bence bilgisayarındaki önemli verilerini öncelikle bir cd veya dvd ye yedekle, daha sonra format at ve yeniden bilgisdayarına işletim sistemini kur. daha sonra yedeklediğin verileri geri al ve çalışmaya devam et. ayrıca bunları herhangi bir teknik servis te yapabilir.
kolay gelsin.

lanet norton beş para etmez bir virüs proğramı aklı olan hiç virüs programı kullanmaz zaten gelen virüslerde hep düşük acaip kasıyo abi firüs programları farketmiyo her ay format at daha iii en zaından cillop gibi olur
kalitesiz norton artı silinmiyo bide çok iş yapmışta sanki kendine hayrı yok pc ye zararı var k u l l a n m a y i n s a k i n demedi demeyin bu noronu karalamak için değil pc kullanıcılarına zarar gelmemesi için kim ne desin güselmiş süpermiş diyenleri görüyoz sonnra yazdıklarından

norton belasını bilg.dan kaldırmak için tamam bu programı kurmamız gerekiyor ama bu programda kurduktan sonra kalkmaz yapışıp kalırsa… norton bunun için de bir kaldırma programı oluşturmuş mu?

abi elinize sağlık yaw nortonu tamamen insanlık hizmetinden kaldıracak bir link warsa link açın hemen tıklayalım 🙂

yaa yalvarırım biri banada yardım etsinnnnnnnn 🙁 kaldırdım pcden bu link sayesnde ama norton online family diye lanet bişe çıkmş.orda annemn hesabı var ve bütün msn konşmalarm herşeym kaydolmş. şifreyi felan biliyorm nasıl kaldırablrm onları ordan.yada o hesabı nasıl kapatabilirim bulamıyorm.yalvarırırm biri yardım etsinnnn