Neden iş iş yerinde olmuyor – Jason Fried

Neden iş iş yerinde olmuyor - Jason FriedJason Fried, 1999da Chicagoda kurulan web uygulaması şirketi 37signalsın başkanı ve kurucu ortaklarından biri. Şirketin ürünleri arasında Basecamp, Highrise, Backpack, Campfire, Ta-da List, ve Writeboard var. 37signalsın blogu her gün 100.000 insan tarafından okunuyor.

Ted de yaptığı konuşmada iş dünyası “Neden iş iş yerinde olmuyor” sorusuna cevaplar ve çözümler getirmiş. Ortaya koyduğu durumlara iş hayatındaki (yöneticiler hariç) hemen hemen kimse itiraz edemez.

Konuşmasında özelikle çalışanlar için 2 büüyk tehlike kısmına bayıldım, hatta ağlamaklı oldum o derece 🙂 İki büyük tehlike Yöneticiler ve Toplantılar.

Mühendis, yazılımcı, tasarımcı gibi çalışanların işlerini yaparken bölünmeden uzun vakitlere ihtiyaçları olduğuna değinmiş.

Çalışmanın uyku ile benzerliğinden bahsetmiş ki bu da benim çok hoşuma giden bir bölüm oldu.

Videoyu özellikle yöneticilerin izlemesini isterim 😉

Jason Fried çalışma ile ilgili radikal bir teoriye sahip: Ofis çalışmak için iyi bir yer değil. TEDxOrtabatı’da ana problemleri (onlara M&M diyor) açıklıyor ve iş yerinde iş yapılabilmesi için üç tane tavsiye ortaya koyuyor.

Sil Baştan - David H. Hansson, Josan Fried
Sil Baştan - David H. Hansson, Josan Fried
Jason Fried'in Ted konuşmasının tamamına erişmek isterseniz kitabını okumalısınız, Sil Baştan isimli MediaCat Kitapları’ndan çok yeni çıkan kitabı kitapçılarda 17 TL a satılıyor.

Sil Baştan
(İş Hayatıyla İlgili Tüm Bildiklerinizi Unutun)
David H. Hansson, Josan Fried
MediaCat Kitapları / İş Dünyası Dizisi

“Bu, farklı türden okuyucular için yazılmış farklı bir iş kitabı – bir şirket kurmayı aklının ucundan bile geçirmemiş olanlardan tutun da, halihazırdaki başarılı şirket sahiplerine kadar.”
Jason Fried bu ilk kitabını, büyük ve küçük ölçekli girişimciler, yaratıcılar, yaşamlarını şirketlerine adayanlar ve hatta şirket kurmayı hiç düşünmemiş olanlar için yazdı. Seth Godin, yayımlandığı günden bu yana girişimcilik alanında en çok okunan kitaplar arasında bulunan Rework için, “bu tanıtımı okumayı bırakın ve kitabı satın alın” diyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Josan Fried – Twitter: https://twitter.com/jasonfried

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.