Kategoriler
Kültür sanat

Madalyon – E.Özge Yıldırım

Bugün bir e-posta aldım, posta 17 yaşında Türkiye'nin profesyonel anlamdaki en genç yazarı olan Emine Özge Yıldırım'dan dı, benden kitabı incelememi ve blogumda yazmamı istemişler.

Bu arada bu tür güzel işler yapan genç arkadaşlara her zaman bizim blogda yer verdiğimizi ve vereceğimizi de tekrar belirtelim, yapmanız gereken bana ulaşmak.

Özge'nin Madalyon isimli romanı piyasaya çıkmış ben henüz kitabı görmedim ve okumadım umarım önümüzdeki günlerde kitabı okuma fırsatım olur o zaman bu genç yazar arkadaşımızın kitabı hakkında bir şeyler de yazmak isterim tabii ki.

MADALYON E. ÖZGE YILDIRIM


Özge'ye başarılar dilerim, kitabın tanıtımını aşağıya etkliyorum;

Kitabı Türkiye çapında yayınlanıp okurların beğenisine sunulan en genç yazarı Emine Özge Yıldırım'ın ilk romanı MADALYON edebiyat dünyasındaki yerini aldı. MEDYADAM Yayınları tarafından sunulan eserin en önemli özelliği ise, bugüne kadar hep otuz yaş ve üstü yazarlar tarafından kaleme alınan gençlerin dünyasını bu kez kendisi de henüz on yedi yaşında olan bir yazarın gözüyle okura sunması… Yazar, astral alemin gizemli unsurlarıyla harmanladığı bu başyapıtta, aileyle olan çatışmalardan ilk aşkın fırtınalarına kadar çok önemli gençlik temalarına yer veriyor.

Romanın konusu özetle şöyle: Aile içinde yaşanan huzursuzluklar nedeniyle Londra'dan ayrılıp Los Angeles Lisesi'nde eğitimini devam ettirmeye karar veren Emily, Melekler Şehri'ndeki yeni yaşamında kendini hem sıradışı bir aşk hikâyesinin, hem de beklenmedik doğaüstü bir maceranın içinde bulur. Büyükbabasından kalan kitaplardan öğrendiği bilgilerle, astral seyahat denemelerine başlar ve bu seyahatler sonucunda mücadele edilmesi güç bir lanetle karşı karşıya kalır. Bir yandan hem dost, hem de düşman olan bir madalyonu üzerinde taşımak zorunda kalan Emily, öte yandan da okulun en popüler basketbol oyuncusu Henry ile iniş çıkışlı bir aşkın yarattığı duygusal zayıflıklarla baş etmek zorundadır.

On yedi yaşındaki Emine Özge Yıldırım, ilk kitabı 'Madalyon' ile fantastik gençlik romanlarını sevenlere heyecan dolu bir macera sunuyor. Ailesiyle sorunları olan ve gerçek aşkı arayan bir genç kızın, bir anda astral alemin tehlike ve süprizlerle dolu gerçeküstü boyutuna sürüklenişini akıcı bir tarzda anlatan 'Madalyon'u soluk soluğa okuyacaksınız.

Eski wolkanca.com’da Madalyon – E.Özge Yıldırım veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Madalyon – E.Özge Yıldırım için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

konusu çok taklit geldi bana bari türkçe kahramanlar ve yerler seçilseydi nereden bu ingiliz merakı geliyor.

daha önce hangi kitapta bu tarz bir şey gördünüz? kitabı okudunuz mu?

çok takdir edilesi bir çalışma. bunun devamı da gelecek buna gönülden inanıyorum. başarılarının devamını diliyorum.