Kategoriler
Kültür sanat

Aşkın ve tutkunun dansı: Tango

Dans kendini ifade edişin en çekici yolu ve insan, ancak kendisinin olan bir dansla bunu yapabiliyor. Tango ile insan kendi vurgusunu, kendi sesini, kendi ritmini yansıtırken, karşısındakine ait olanı dinleme şansını da buluyor.

Tango, aşkın ve tutkunun dansı. Bu çoğumuz duymuşuzdur kimbilir? Gerçekten de insanların kafasında bu tarzda çağrışımlar yapar TANGO kelimesi. Tango çok farklı bir danstır çünkü; asil, ağırbaşlı, kimi zaman öfkeli, kimi zaman ateşli, vazgeçilmez ve tutkulu bir danstır insanların kafasında. Her insan, az çok bu kelimeleri kullanır "Tango"'yu tanımlarken. Kimileri içinse Al Pacino'nun Kadın Kokusu filmindeki dansıdır "Tango" denildiğinde akla gelen. Bence bu dansı herkes hayatında bir kere de olsa denemeli.

Tehlikeli ve inatçı yakınlaşmalar. Ciddi ama samimi. Kavgacı, öfkeli, hırsl. Ama tutkulu ve romantik. Fenomen bir erkek ve olağanüstü bir kadın. Egzotik hisler. Havalı, asil. Ve işte karşınızda TANGO.

Eski wolkanca.com’da Aşkın ve tutkunun dansı: Tango veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Aşkın ve tutkunun dansı: Tango için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

evet aynı başlıklı bir yazıda bende var 😀

sadece 1 ay kursuna gittiğim tadı damağımda kalan bir dans. hayalim ise büyük aşkımla (?!) tango yapmak. ve belkide düğünümde. özel gelinliğimi giyip eş adayımla tango yapıcam (ha olur mu olmaz mı bilmiyorum ama en büyük hayalim) 😉

tongo ile ilgilenenleri istanbul tango ya bekliyoruz

istanbultango.org

tango müzikleri, videoları ve tango dersleri hakkında bilgiler için tango dans adresinden de faydalanabilirsiniz.

tangodans.com

yukarıdaki iki arkadaş size sesleniyorum eğer okursanız, reklam için iletişim sayfasından ulaşın burada spam yapmanıza gerek yok.