Microsoft Türkiye'nin yeni ofisini ziyaret ettim

microsoft-turkiye-yeni-ofis-1Microsoft Türkiye, 2007'de Türkiye'de ilk kez yapılan Blog Konferansına ve sonraki yıl yapılan 2008 Blog Konferansı ve Blog Ödüllerine üst düzeyde destek veren bir şirket.

Amaçları zaten lider oldukları kurumsal piyasadan farklı olarak son kullanıcıya yönelik Windows Live ürünlerini tanıtmak ve sevdirmek, bu yüzden bloggerlar Microsoft için çok önemli, Microsoft'a göre bloggerlar profesyonel internet kullanıcıları ve ürünleri hakkında onların ne düşündükleri çok önemli.

Dün akşam Türkiye'deki en popüler blog yazarlarının ve Microsoft ürünleri pazarlama departmanı çalışanlarının katıldığı bir kokteyl ve soru cevap tarzında hoş samimi bir sohbet gerçekleştirildi. Window Live servisleri, Windows Mobile, Windows 7, Windows Media Center, Internet Explorer 8 ana başlıklardı.

Microsoft çalışanlarının kendileri de bir blogger, bu yüzden bloggerların nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmayacağını çok iyi biliyorlar gerçekten. Evimde gibiydim 🙂

Microsoft Türkiye'nin yeni binası harikulade akıllı bir bina, tuvaletler dahil girebildiğim her yere kısa zamanda girmeyi başardım. Fazla fotoğraf çekemedim ama buradan bakabilirsiniz. Bina henüz tam anlamıyla bitmemiş, söylediklerine göre janjanlı şeyler henüz gelmedi, o hayranlıkla baktığımız internet şirketlerinin ofislerine benzer bir hal de olacak. Çalışma mekanlarının sistemi çok ilginç, akıllı bina derken bu gerçekten akıllı bir bina, birkaç örnek vermem gerekirse; örneğin ip telefonları kullanıyorlar herkesin minik kulaklıkları var, toplantı yapmaları gerektiğinde binanın alt kısmında bulunan ilginç toplantı odalarından boş olanları ben boşum veya doluyum diye işaret veriyor ve yukarıdan eleman istediği boş odayı seçip inebiliyor. Toplam 6 adet asansör var, tuvaletleri de akıllı. Media Center odası süpermiş televizyonları Samsung marka. İki bölme konferans salonu var, bu salonların arasındaki panel kalkıyor ve birleşebiliyor bu sayede çok büyük bir salon haline gelebiliyor, ayrıca koltuklarda ilginç bir harakette masa haline gelebiliyor. Tam binanın ortasında bir sahne var, yine bina kendi şeklini değiştirip konser salonu haline bile gelebiliyor. Teras çok hoş, hava şartlarından dolayı güzelliğini tam yaşayamamış olsam da muhteşem bir manzara ve ortam.

Kısaca Microsoft'ta çalışmak isterdiniz, tabii ki diğerlerinden yetenekli ve şanslıysanız.

Kokteylden sonra Windows Live servislerinden, Internet Explorer 8, Windows 7 ve Windows Media Center'dan bahsedildi. Hiç biri sıkıcı değildi, ben de şaşırdım, süper elemanlar.

Ankara'da bir inavasyon merkezi açlışı olacak Ankaralı bloggerlar hazır olsun, her fırsatta Ankaralıları söylüyorum zaten her yere #.

Orada beraber olduğumuz blog yazarlarına, Microsoft Türkiye'den Emre, Nuri, Alper ve diğer tüm arkadaşlara selamlar, teşekkürler.

Televizyona çıkıyorum, pazartesi çekimi yapacağız, blogları herkese duyuracağız kafaya koyduk zaten, gelip geçici bir alev de olsa en azından bunu iyi kullanmak lazım. Saba Tümer'e yaklaşıyorum 😛

Ankara'ya gideceğim blog yazarları ile olmak için, umarım bir aksilik çıkmaz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.