Kategoriler
Internet

Messenger Group Chat

MSN’de grup yapılabilen yeni bir servis: Messenger Group Chat.

Bu sabah denemelerini yaptığım bu servis Windows Live Messenger’da grup kurmanıza olanak sağlıyor. messengergroupchat.com adresine gidip bir grup oluşturduğunuzda size mgroup2303@hotmail.com gibi bir mail adresi sunuyor ve bu adresi Msn listesine ekleyen kişiler gruba dahil oluyor. Eski irc chat sistemine benzer mantıkta olan bu servis de kişileri davet çok basit.

Kullanıcı mgroup2303@hotmail.com eklediğinde “Activity Panel uygulamasını başlamak için davet ediyor” diye bir uyarı alıyor ve kabul ettiğinde Msn penceresinin sağ kısmında bir panel çıkıyor, bu panel grupta bulunan kişilerin tümünü gösteriyor. Buradan profillerini düzenleyebilir ve bir kaç ilginç işlemler yapılabiliyor.

Servis henüz çok yeni olduğundan hakkında çok fazla bir şey yazamıyorum fakat kısaca irc mantığının Msn’e yansıması diyebiliriz. Test etmek için örneğin şu adresi kişi listenize ekleyebilirsiniz: mgroup2303@hotmail.com

Messenger Group Chat

Afiyet olsun.

Messenger Group Chatiçin 10 yanıt

ilk okuldan sonra çamlıca da bulunan yatılı kuran kursunda eğitim gördüm. işte yaşadığım bazı olaylar bu tarihten itibaren kendini göstermeye başladı.

ilk olay uçandaire istanbul’da

kursta geceleri saat 04:00 civarında kalkar dini ibadetlerle meşgul olur,sabah namazını kıldıktan sonra yatakhanelerimize çekilir,daha sonra sabah kalvaltısına çıkardık.akşama kadar derslerle vakit geçer,yatsı namazından sonra yatardık.bir günümüzün kısaca özetidir diyebiliriz…

1983 yılının bir sonbadar gecesi.yatağımdan her zamankinden daha erken kalktım.amacım abdestimi biran önce alıp mescide çıkmaktı.teeccüh (gece namazı) namazını loş bir ortamda ve yalnız başıma eda etmek arzusundaydım.mescitte sağ tarafa ve en öne cam kenarına geldim.iki rekatı kıldım. sonra içimden yıldızlara bakmak geldi. ne kadarda çoktular.gecenin karanlığında nede güzel parıldıyorlardı.birden yıldızlardan biri kaymaya başladı.kuzeye doğru hareket ediyordu.aniden 5-6 metre ötede sarı yeşil ve kırmızı renkli ışıklar belirdi.kendi etraflarında hızla dönüyorlardı.iki binanın arasından geçti gitti. ben yorum yapamadım ve namazıma devam ettim. daha sonra arkadaşlarımla bir araya geldiğimizde konuyu açtım.kimi uçaktır dedi,kimi rüya görmüşsün dedi. bende hiç sesinin olmadığını iki evin arasından nasıl geçebileceğini söyledim. bizbunları konuşurken mustafa isimli bir arkadaşımız; uçandaire,uçandaire diye bağırdı.olduğumuz yerden ok gibi fırlayarak camlara yapıştık.demin gördüğüm cisim tam karşımızdaydı. cisim yavaş hareketlerle ilerliyor adeta havada kayıyordu. biz onu izlerken cisim denizi geçerek hilton otelinin yakınına geldi. olduğu yerde durdu. ancak üç ışığı hala dönüyordu. aniden yere doğru ışık saçtı ve ışığını çekti. 1-2 sn gibi kısa sürmüştü. daha sonra cisim boğaz köprüsünü geçerek uzaklaştı. bu olaya yaklaşık 40-50 arkadaşım şahit oldu.

ayrıca arkadaşlar gruba girdiklerinde kişi listesi olan sağ paneli görmek için "titreşim" butonuna tıklamalı ve gelen isteği kabul etmeli (accept).

yaw hocam hizmet güzel ancak ne zaman girip ne oluyor diye bakıyorsam hep aynı şeyler "sen kimsin, asıl sen kimsin 😀 " bilinçli kullanıcılara acık olmalı 😀

!!!
ünlem ile başladım, neden?
volkan, abi senin bloguna yorum yapamıyorum ben. ya bana garezin var, ya da blogunun balansı bozulmuş. yazıyorum destan gibi yazıyı, sayfa durduk yere refleşeyim ben yahu diyor. bir değil iki değil. küstüm ben, oynamıyorum.

neyse kısa özetini geçeyim, aşağı yukarı demiştim ki;
moku çıktı, benden uzak dursun. daha önceleri olduğu gibi bir dedikodu çıkartıp rus hekırların türk msn kullanıcılarını hedef belirlediğini, mgroup2303{.}hotmail.com adresini eklemeleri durumunda "bu yediğimiz ayva" diye haykırarak sokakta çıplak gezen türk vatandaşlar görüntülenebileceği tehlikesini gündeme getireyim… yapayım bunu, evet.

bir de edit özelliği istiyoruz yorumlara. sıkıyorsa 😀

valla pek faydalı bir uygulama değil tabii ki de oldukça geyik oluyor, engelleyip silerseniz bir problem yok, ve kimse kimsenin mail adresini göremez o grupta bu en güzel tarafı.

bir dip not: linux da emesene uygulaması ile açıldığında kişilerin mail adreslerine ulaşılabiliyor, normal msn uygulamaları ile kişilerin msn adresleri görünmüyor.