Kategoriler
Ivır zıvır

Delicious: 2008-12-31

  delicious

 • Hz Muhammed (S.A.V) Facebook Official Fan Page (!)
 • Bu aslında eski bir yazı, çok önceden yazmıştım ama o yazdığım blog o zamanki adı Msn Spaces olan Live Spaces sisteminden silindiği için başka yerlerden buldum yazıyı iyi ki blogumdaki yazıları kendi bloglarına yazmış arkadaşlar o …
 • Müslüman ülkelerde ki cehalet nedense diğer dinlere mensup ülkelerden daha fazla, nedense bizim ülkemiz dahil Müslüman ülkeler son yüzyıllarda ne teknolojik, ne bilimsel ne de diğer akademik gelişmelere öncü bir icat, bir yenilik ile gü…
 • Bu yazı Volkan Yılmaz tarafından yazılmış olup, ‘Okurlardan özür Diliyorum‘ başlıklı yazımıza tekzip olarak yayımlanmıştır.
 • PHP, “PHP: Hypertext Preprocessor” sözcüklerinin baş harfleriyle temsil edilen HTML içine gömülebilir açık kaynak kodlu, genel amaçlı, özellikle site geliştirmeye uygun bir betik dilidir. Dil yapısının önemli bir kısmını C, Java ve Perl gibi dillerden almış, kendisine has özelliklerle bu yapıyı pekiştirmiş, kolay öğrenilen bir dildir. Dilin ana amacı, site geliştiricilerinin devingen sayfalar oluşturmasını çabuklaştırmaksa da PHP ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu kılavuz temel olarak bir işlev başvuru kılavuzudur. Fakat bunun yanında bir dil kılavuzu, PHP’nin önemli özelliklerinin bazılarının açıklamaları ile tamamlayıcı bazı bilgiler de içermektedir.
  (etiketler: )
 • Değerli Okur,

  Bugün sizden, Vikipedi’yi bir bağışla desteklemenizi rica edeceğim. Bu, garip görünebilir: Dünyadaki en popüler beş web sitesinden biri, kullanıcılarından neden maddi destek rica eder?

 • Yeni yıla girmişken bir de dans eden noel baba ya da noel anne olmak isterseniz buradan resminizi yükleyek olabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ben böyle noel anne oldum. izlemek isterseniz beni buyrun. Nasıl yapılıyor birde onu anlatalım.

  sol…

 • İran’da blog kullanımının yaygınlaşmasının önünü açan gazeteci Hüseyin Derehşan tutuklandı. İran Yargı Erki sözcüsü Alirıza Cemşidi, Derehşan hakkındaki ‘hazırlık soruşturmasının Devrim Mahkemesi tarafından halen sürdürüldüğünü’ ve Tahran’daki bir hapishanede bulunduğunu açıkladı.
 • Dünya kamuoyunun ve uluslararası toplumun gözleri önünde gerçekleşen insanlık dışı Gazze ablukasını ortadan kaldıracak etkinliklere gereken desteği veremediğim, Filistin halkına yönelik İsrail baskılarının ciddiyetini farkedemediğim, adım adım yaklaşan katliam karşısında bütün inisiyatifi seçilmişlere devretme yanılgısına düştüğüm, Ortadoğu’ya barışı ancak bölge halkının getirebileceği fikrine yeterince önem vermediğim ve Filistin halkının sıkıntılarını kendi sıkıntım gibi hissedemediğim için acılarını ve öfkelerini paylaştığım Filistinli kardeşlerimden özür diliyorum.
 • bu tür su ağaçları örnek olmalı.
 • Google arama motoru optimizasyon başlangıç rehberi
  Google Arama Motoru Optimizasyon Başlangıç Rehberi Versiyon 1.1 isminde yayınlanan belge Türkçe dile çevrildi, Türkçe döküman buradan indirilebilir.
  Google&’ın yayımladığı G…
 • Facebook’da saçma sapan grupların yanı sıra faydalı ve insancıl bir çok grup da var, bunlardan biri de Huzurevi Sakinleri isimli grup. Bu gurbun amacı Huzurevlerini ziyaret ederek yaşlı insanlarımıza gönül desteği vermek, zaman zam…