Kuzuları kaniş diye kakaladılar

kuzukanis.jpgAkşam gazetesinin haberine göre adamlar kuzuları kırpmış adam akıllı bir şekil yapmışlar kuzulara kaniş(köpek cinsi) diye zengin Japon kadınlarına satmışlar.

Kuzular İngiltere ve Avustralya'dan ithal edilmiş ve “kaniş” gibi traş edilerek bir internet pazarlama şirketi tarafından “Herkesin sahip olması gereken evcil hayvan” diye satılmış. 2 bin Japon 1300 dolar ödeyip aldıkları ancak evlere teslimat yapılınca karşılarında “mee” sesleri çıkaran koyunlar görünce dolandırıldıklarını anlamışlar. Dolandırılanlar kadınlar, polise başvurarak merkezi Japonya'nın Sapporo kentinde bulunan şirket tarafından aldatıldıklarını, kendilerine cins köpek diye kuzu satıldığını bildirdiler.

İngiltere ve Avustralya üzerinden evcil hayvan satan şirketin, koyunları tıraş edip Japon zenginlere kaniş diye sattığı ortaya çıktı. Polis, internet üzerinden çalışan “Poodles As Pets” isimli evcil hayvan şirketinin, kaniş köpeğine benzettiği koyunları, sürüler halinde Japonya'ya ihraç ettiğini açıkladı. Olay, Japon sinema yıldızı Maiko Kawakami'nin bir talk show programında, kanişinin havlamadığı ve köpek maması yemediğini söyleyip ‘köpeğin' fotoğrafını göstermesiyle ortaya çıktı. Programda bu hayvanın bir koyun olduğunun açıklanmasıyla 2 bin kadın polise başvurarak kendilerine koyun satıldığını ihbar etti. Kapatılan ve hakkında soruşturma başlatılan şirketin, Japonya'da fiyatı 2.500 dolar olan kaniş cinsi köpekleri 1.200 dolardan sattığı belirlendi. Oyuna gelen insanlar, köpek diye aldıkları koyunları hayvanat bahçesine bağışlamaya başladı.

TIRNAK DEGİL, TOYNAK!

Koyunu kaniş diye alan oyuncu Kawakami: Onu köpek kuaförüne götürdüğümde, bana ‘Biz burada toynak' kesmiyoruz' demişlerdi…

kaynak: akşam gazetesi

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ayyyy gercekten cook kömik nasıl ansılmas ya ab acık ortada yani gül gül öldüm yaa agagagaggagaga:-))))))))

kuzuzuları kaniş diye satanlar akıllı ama kuzuları kaniş diye alanlar resmen ahmak,salakibeyin özürlü:-)