Kategoriler
Internet

İslami evlilik ve eş arama sitesi

Evet böyle bir site var adresi gonuldensevenler.com. Hemen sitenin arama terimleri ve açıklamasını yazalım;
<META lang=en content"islami evlilik, eş aramak, peygamber efendimiz, islami evlilik, islamda evlilik, tesettürlü bayan, dindar bayan, kuran, nikah, karı koca,islami cinsel bilgiler, evlilik sorunları, ailede geçim, gonulden sevenler.com, gonulden sevenler, gönülden sevenler, imam nikahı, islam, peygamber" name=description>

<META lang=en content="islam ve evlilik, islami evlilik, gönülden sevenler, eş arama, evlilik, nikah, ücretsiz arkadaşlık" name=keywords>

Yukarıdakilere yorum yapmıyorum.

Görebildiğimiz trafik istatistiklerine göre siteye ülke olarak Türkiye 94.1%, Almanya 3.9%, Hollanda1.5% gibi, Türkiye’de şehirlere ayrıldığında İstanbul 51.9%, Ankara 15.4%, Urfa 7.7%, Bursa 5.8%, Denizli 3.8%. Bu şehirler istatistiği gerçekten çok ilginç, normalde İzmir ve Adana gibi büyük şehirlerin olması gerekirken bu sitede yok.

islami evlilik

Sitede açıklama olarak şöyle yazıyor;

Neden Evlilik Siteleri?
Türk halkını internetteki ahlaksız sitelerden ve aldatıcı arkadaşlık sitelerinden kurtarmak amacıyla açtığımız ilk evlilik sitemiz GonuldenSevenler.com ile Türkiye’deki yüzlerce insanı yuva sahibi yaptık. Misyonumuzu ve ciddiyetimizi yitirmeden Türk halkını hasretini çektiği yuvaya bir adım daha yaklaştırmak için çok daha güçlü geliyoruz.
İslami Evlilik Sitesi
Dünyanın en büyük saadetini evliliğinize taşıyın. İslami evlilik yaparak hem bu dünyada hem de ahiretinizde kendi eşinizi seçin. İnternette ahlakın bozulmadığı bir yerin olması sizi hayrete düşürebilir. Onbinlerce seçkin kişiyi sizin için bir araya getirdik. Şimdi sıra sizde. Mutlu bir yuva kurmak sizinde hakkınız.

Site de çıkan Google reklamlarında ise şunlar yazıyor;

EnZevkliSohbetler
YasakAşklarMekanınaHoşgeldinizKaçamakilişkilerBuradaYaşanır

Yasak İliskilerin Adresi
Sende Aldatmak istiyorsan Bayan Arkadaşını Bul

Tutku.Com
Tutkulu arkadaşlıklara yelken açın Aradığınız arkadaş bir tık ötenizde

vs. vs. gibi.

Aslında asıl bomba ve bu yazımı yazmama neden olan M. Serdar Kuzuloglu’nun Friendfeed gönderisinde de belirttiği şey Üye olma sayfasında sizi bekliyor, üyelik formu aşağıda gördüğünüz gibidir;

islami-evlilik-ve-es-arama-sitesi

Konu hakkında pek fazla yorum yapmak istemesemde kısaca bir şeyler yazabilirim. Hayatımda şu ana kadar Facebook harici hiçbir arkdaşlık sitesini kullanmadım, Facebook’da zaten sosyal bir platform olduğunu düşünerek kullandım. Genelde arkadaşlık sitelerine bir kıllığım vardır, bunun nedeni geçmişten bu güne isim yazmak istemiyorum bir dolu arkadaşlık sitesinin (daha uygun kelimeler var yazabileceğim ama ben enayi kelimesini kullanmak istiyum ki internette bolca bulunurlar) deneyimsiz internet kullanıcılarını enayi yerine koyarak sistemlerinde oluşturdukları sahte profillerle gold üyelik, zart üyelik zurt üyelik atraksiyonlarıyla bu enayi arkadaşlardan para koparmalarıdır. Bu tür arkdaşlık siteleri şu anda internette envayi çeşitte, bilimum farklı sicriptlerle hiç abartmıyorum binlerce vardır ve inanın bu tür arkadaşlık sitelerinden bir tane ben bile hadi açalım desem ofiste 1 gün çalışmayla açarım, o derece düzmece yani. Aralarından bir kaçı hariç bu tür sitelere asla güvenmeyin derim eğer aranızda bu tip sitelerin portföyüne giren tip internet kullanıcısı varsa.

Gelelim gonuldensevenler.com’a, bu site arkadaşlık sitesi olmadığını belirtmiş;

Arkadaşlık sitesi değiliz!
Eğer bir arkadaş veya sevgili arıyorsanız yanlış yerdesiniz. GonuldenSevenler bir arkadaşlık sitesi değildir. Evlenmek isteyen ve evliliği en azından düşünen kişilere özeldir. Sitemizdeki kişilerin ciddi düşüncelerde olduğunu unutmayın!

Neymiş? Evliliği düşünen kişilerin sitesiymiş. Şimdi biraz düşünelim, an itibariyle 150bin üyesi olan bir site ve bunların hepsi evlenmek istiyor öyle mi? Şöyle kabataslak hesaplayalım, bunların atıyorum %75’i erkek %20’sini kadın geri kalanını da kullanılmayan hesaplar olarak değerlendirirsek, bu %20 kadın diliminden %10’unun potansiyel evlenecek kadın grubuna sokarsak ortaya çıkan rakam: 15bin. Vay anasına demek ki 15bin kadın’a evlenmesi için 15bin erkek lazım. İlginç.

Din istismarının internetteki yansıması olarak tezahür eden bu site, internette ahlakın bozulmadığı yer olduğunu belirtiyor. Bu site acaba hangi diğer sitelere ahlaksız diye adlandırıyor onu merak etmekle birlikte kendi yaptıkları işin ahlakla alakasını da anlayabilmiş değilim. Ahlak anlayışları, diğer sitelerden farkları, sitelerinde marketing’ini(Türkçesi argoya giriyor) yaptıkları insanların başlarında ki türban veya suratlarındaki sakal mıdır?