Kategoriler
Teknoloji

iPhone 4 Türkiye ye önce kim getirecek?

iPhone 4 Türkiye ye önce kim getirecek?Turkcell ve Vodafone arasında daha önce de iPhone savaşları yaşanmış sonuçta Turkcell kazanmış ve satışlarda Vodafone a fark atmıştı. Şu anda aynı savaş daha da sert şekilde iPhone 4 için yaşanıyor.

Dün sabah saatlerinde Vodafone haber ajanslarına açıklamada bulundu, Apple’ın yeni ürünü iPhone 4’ün, Vodafone tarafından yakın bir gelecekte Türkiye’de de satışa sunulacağı bildirildi. Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada, Apple’ın en son teknoloji mobil cihazı iPhone 4’ün, dün San Francisco’da Apple’ın Üst Yöneticisi (CEO) Steve Jobs tarafından tanıtıldığı belirtildi. Vodafone’un, en ince, en gelişmiş ve şimdiye kadar dünyada üretilmiş en yüksek çözünürlüğe sahip telefon olan iPhone 4’ü Türkiye’de satışa sunacağı dile getirilen açıklamada, fiyat ve tarifelerle ilgili bilginin ’www.vodafone.com.tr’ adresi ile Vodafone Cep Merkezlerinden alınabileceği kaydedildi.

Turkcell’den Vodafone a jet hızında cevap geldi
Vodafone’un iPhone 4 hamlesine Turkcell’den yanıt gecikmedi. Saat 15:37’de ajanslara ve yayın organlarına bir mesaj da Turkcell’den geçildi. Turkcell’in açıklamasında Apple’ın 4. nesil akıllı telefonu iPhone 4’ün, Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 300 bin kişiyi iPhone ile tanıştıran Turkcell tarafından çok yakında satışa sunulacağı belirtildi.

Apple tarafından dün ABD’nin San Fransisco kentindeki geleneksel “Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı”nda tanıtılan iPhone 4’ün, şimdiden teknoloji tutkunlarının yeni gözdesi olduğuna dikkati çeken Turkcell, kullanıcıların Turkcell farkıyla satın alacakları iPhone 4’e avantajlı fiyat ve tarifelerle sahip olacak.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, bir süredir heyecanla bekledikleri yeni nesil iPhone’un iletişim kültürünü bir üst seviyeye taşıyacağını belirterek, “Bugüne dek yaklaşık 300 bin iPhone’u Turkcell farkıyla müşterilerimize ulaştırdık. Hem müşterilerimizin teknolojinin sınırlarını zorlayan iletişim beklentilerini karşıladığımız hem de sunduğumuz kampanya ve tarife seçenekleriyle en son teknolojiye en avantajlı fiyatlarla ulaşmalarını sağladığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Develioğlu, Turkcell’lilerin özel olarak gelişitirilen Turkcell MikroSim ile iPhone 4’ün olanaklarından en verimli biçimde faydalanacağını dile getirdi ve “Turkcell’ in 3G hızıyla müşterilerimiz, iPhone 4 deneyimini Turkcell farkıyla yaşamaya başlayacak” dedi.

Son yıllarda mobil cihaz piyasasında fırtına gibi esen iPhone’un 4. nesil modeli iPhone 4, 9.3 inç milimetre inceliğiyle en ince akıllı telefon olma özelliğine sahip. 5 megapiksel kamera, LED flaş özelliği, HD video kayıt, yüksek çözünürlüklü ekran teknolojisinin yanı sıra performanstan ya da batarya ömründen ödün vermeden aynı anda farklı uygulamaları kullanabilme özelliğini de barındırıyor.