Kategoriler
Gündem

Herkes Kamer Genç olabilseydi

kamer gençBilmiyorum kaçınız siyaseti, politikayı takip ediyorsunuz, kulak kabartıyorsunuz veya severek hakkında yorumlamalarda bulunuyorsunuz. Ama ben gerek merakımdan, gerek bir araya geldiğim gruplar arasındaki tartışmalarda bir kaç söz edebilme adına takip etmeye çalışıyorum. Gazete okuyarak olsun, televizyondan olsun. ’Gazete, televizyon farketmiyor, Kamer Genç affetmiyor.’ arkadaşlar 🙂

Meclis Tv’yi seyredeniniz varsa bilirler mecliste hep iki kişi diğerlerine göre kadrajlarda daha fazla yer bulurlar. Birisi Oktay Vural (Mhp Milletvekili), diğeri Kamer Genç (Bağımsız Milletvekili).

Ve ben yine dikkat ediyorum ki muhalefet partilerindeki her bir milletvekili birer Kamer Genç olsa bu ülke de hiç ama hiç sorun kalmaz. Çünkü Kamer Genç ’tek başına’; iktidar partisi muhaliflerini çıldırtabiliyor, ülkede yanlış giden şeyleri dile getirebiliyor, iktidarın yanlışlarını teker teker yüzlerine vurabiliyor ise diğer muhalefet partilerinin sessiz sedasız, alkış yapmaktan başka bir şey yapmayan vekillerine gerek yoktur!

Milletvekillerinin kendilerine Kamer Genç’i biraz olsun örnek almaları bile, ortaya belirgin bir fark çıkaracaktır.

Meclis içerisinde ülkede yanlış giden şeyleri açıklarken de diğer milletvekillerinin kullanmış olduğu sert ve ciddi üslubun aksine, mizah ile harmanlanmış samimi konuşmalardan yana bir yol izliyor. Bu da onu izlerken ister istemez yüzünüzün gülmesine sebebiyet veriyor. Yani moraliniz bozuksa Meclis Tv’yi açabilirsiniz.

Kamer Genç’in başarısı artık tescillenmiştir. Şöyle ki, konuşmalarında içinden geleni dışına yansıtması, iktidar partisi yöneticilerinin üzerine yürümesine sebebiyet veriyorsa yaptığı iş doğrudur. Bu normaliteden başka bir şey değildir. Doğru söyleyen dokuz köyden kovulursa, muhalefet eden de kovalanırmış. ( Bu da benden uydurma söz, arşivlere ekleyiniz.)

Yani anlaşılan, Kamer Genç tek başına bir parti dinamizmine sahip ender milletvekillerindendir. Aynı zamanda Kamer Genç hemşehrimdir. Ve kendisiyle her izleyişimde, her haberini okuyuşumda gurur duyuyorum.

Dipnot; Kamer Genç, aldığı maaşın 4’te 1’ini öğrencilere veren bir milletvekilidir. Maddi durumu, eğitimini karşılayamayan öğrencilere maaşından pay ayırarak imkan sağlıyor. Bu davranışta her milletvekiline nasip olmaz. Bknz.