Kategoriler
Gündem

Herkes Kamer Genç olabilseydi

kamer gençBilmiyorum kaçınız siyaseti, politikayı takip ediyorsunuz, kulak kabartıyorsunuz veya severek hakkında yorumlamalarda bulunuyorsunuz. Ama ben gerek merakımdan, gerek bir araya geldiğim gruplar arasındaki tartışmalarda bir kaç söz edebilme adına takip etmeye çalışıyorum. Gazete okuyarak olsun, televizyondan olsun. ’Gazete, televizyon farketmiyor, Kamer Genç affetmiyor.’ arkadaşlar 🙂

Meclis Tv’yi seyredeniniz varsa bilirler mecliste hep iki kişi diğerlerine göre kadrajlarda daha fazla yer bulurlar. Birisi Oktay Vural (Mhp Milletvekili), diğeri Kamer Genç (Bağımsız Milletvekili).

Ve ben yine dikkat ediyorum ki muhalefet partilerindeki her bir milletvekili birer Kamer Genç olsa bu ülke de hiç ama hiç sorun kalmaz. Çünkü Kamer Genç ’tek başına’; iktidar partisi muhaliflerini çıldırtabiliyor, ülkede yanlış giden şeyleri dile getirebiliyor, iktidarın yanlışlarını teker teker yüzlerine vurabiliyor ise diğer muhalefet partilerinin sessiz sedasız, alkış yapmaktan başka bir şey yapmayan vekillerine gerek yoktur!

Milletvekillerinin kendilerine Kamer Genç’i biraz olsun örnek almaları bile, ortaya belirgin bir fark çıkaracaktır.

Meclis içerisinde ülkede yanlış giden şeyleri açıklarken de diğer milletvekillerinin kullanmış olduğu sert ve ciddi üslubun aksine, mizah ile harmanlanmış samimi konuşmalardan yana bir yol izliyor. Bu da onu izlerken ister istemez yüzünüzün gülmesine sebebiyet veriyor. Yani moraliniz bozuksa Meclis Tv’yi açabilirsiniz.

Kamer Genç’in başarısı artık tescillenmiştir. Şöyle ki, konuşmalarında içinden geleni dışına yansıtması, iktidar partisi yöneticilerinin üzerine yürümesine sebebiyet veriyorsa yaptığı iş doğrudur. Bu normaliteden başka bir şey değildir. Doğru söyleyen dokuz köyden kovulursa, muhalefet eden de kovalanırmış. ( Bu da benden uydurma söz, arşivlere ekleyiniz.)

Yani anlaşılan, Kamer Genç tek başına bir parti dinamizmine sahip ender milletvekillerindendir. Aynı zamanda Kamer Genç hemşehrimdir. Ve kendisiyle her izleyişimde, her haberini okuyuşumda gurur duyuyorum.

Dipnot; Kamer Genç, aldığı maaşın 4’te 1’ini öğrencilere veren bir milletvekilidir. Maddi durumu, eğitimini karşılayamayan öğrencilere maaşından pay ayırarak imkan sağlıyor. Bu davranışta her milletvekiline nasip olmaz. Bknz.

Herkes Kamer Genç olabilseydiiçin 28 yanıt

çok çok afedersinde kamer genç anca soytarılık yapar, yani milleti güldürür…akp yanlısı falan değilim. tarafsız olarak bu açık net. benim hemşerim olsa hiç ağzımı açmazdım bu benim hemşerim diye 🙂

bu adam senelerdir mecliste de ne oluyor işi gücü ortalığı karıştırmak.düzgün bir siyasetçi olsaydı başta meslektaşlarıyla nasıl konuşacağını bilir ve canlı yayınlarda ağzını bozup kendini rezil etmezdi.

@atakan; 'çok çok afedersinde kamer genç anca soytarılık yapar, yani milleti güldürür…'çok çok değil, çok çok çok çok ….. milyonlarca çok afedersin desende, bir milletvekiline soytarı demen doğru mu ?tabi ki bunlar kişisel görüşler. senin 'hemşehrin' olsaydı ağzını açmayabilirdin, ama benim hemşehrim ve gurur duyduğumu yine gurur duyarak belirtiyorum. onun nasıl bir siyasetçi olduğunu bu kavramın yanından bile geçmeyen insanlar değerlendiremez. değerlendirseler bile kaile alınmaz. 😉

kamer genç adam gibi adamdır öyle olmasa onu insanlar yıllardır seçmezdi, dikkat edin bir partinin başkanı değil onu bağımsız yöresinin insanları seçiyor dolayısıyla diğer milletvekillerine duyduumuz saygıdan daha da çok saygı duymak gerek arkadaşlar.

soytarı: söz ve davranışlarıyla halkı güldürüp eğlendiren kimse, maskara(bkz: <a href="http://www.tdk.gov.tr/tr/Genel/sozbul.aspx?f6e10f8892433cffaaf6aa849816b2ef4376734bed947cde&kelime=soytarı)http://www.tdk.gov.tr/tr/Genel/sozbul.aspx?f6e10f… />@rapboy sözümün arkasındayım koçum…millet dtp lileride seçti bağımsız olarak volkan abi, hey gidi… her seçilen adam gibi adam mı?

sevgili atakan, dtp li milleetvekilleri ile diğer milletvekilleri arasında fark yok. her partinin, milletvekilinin seçmeni var bu yüzden saygı hakeder o insanlar oraya gökten inmedi, senin düşüncene ters diye seçenlere saygısızlık edemezsin edersen adam değil seçen insanlara edersin. ben şahsen fikrine saygı duyarım ama benim sağlıklı bulduğum demokratik düşünce budur sen de buna saygı duyacaksın, ha hitler gibi düşünsem o zaman hepsini yakar öldürür gaz odalarına kapar sorunu çözerdim bu muhabbet olmazdı 😀

bu ülkede demokraside ve kanunlarda açıklar var. suç işleniyor yat-kal çık… terörist olduğunu bildiğimiz, pkk yı desteklediği şüphe götürmeyen adamlar meclise bağımsız aday olarak girip mecliste toplanıp grup kuruyor, bu ülkede savaş var diyor, meclisi bile bölüyor, yine demokrasi diyosunuz..demokrasinin şekli kuralları, kanunlara, ülkelere göre değişir. bir eta ispanya da meclise falan nah girer, ama bizim mecliste bölücüler rahat rahat bölüyor, biçiyor, geriyor, ülke güdemini meşgul ediyor… benimkürt arkadaşımda var, pkk yı savunuyor, aramızda iyi, ölsün falan da demiyorum yani… kim çıkarıyor bu lafları 🙂 bunlar ülke için çözülmesi gereken birer mesele olduğunu farz edelim; allah için buna kadar mesele mi yok. işsizlik, emekli, memur, işçi, yaşam koşulları, afete hazırlık, enerji politikası, teknoloji… bunların hepsini çözsek zaten ne kamer Genç gibi adamlar meclise girebilir ne de dtp liler. çünkü adamlar paso laf, paso muhalefet, paso show… ama yanlış anlaşılmasın, kamer Genç le dtp lileri kesinlikle bir tutmuyorum, biri vatan haini, biri yurdumun iyi niyetli bir millet vekili…

rapboy, kelime oyunu falan yok, düzgün anla bir daha tekrar etmiycem, lütfen… ben ne demişim: "kamer genç anca soytarılık yapar, yani milleti güldürür…" kelimenin 1. anlamı halkı güldüren, eğlendiren diye aynen geçiyor ve birinci anlamı bu olmasına ve "yani milleti güldürür" diye yanında belirtmeme rağmen hala bana laf yetiştirmeye çalışıyosun aga 🙂

@atakan, soytarının bir diğer anlamı da 'hileci, yaltak kimse, kaşmer'dir. kelime oyunlarıyla bir yere varamayız. dediğim gibi siyasi bir kişilğin, siyasi kulvardaki başarısını ne sen ne de ben ölçebiliriz. ben benim gözümden kamer Genç'i ve diğer insanların kamer Genç'le küçük bir kıyaslamasını yaptım. ve sana da okuyup, saygı duymak kalır.

siz canınızı sıkmayın. kimin ne olduğunu herkes görüyor. tabi nasıl göründüğünü onlara sormalı.

madem halkın iradesine saygı duyuyoruz bunu yalnızca kamer Genç açısından değerlendirmeyelim o zaman siyasette kimin ne olup, olacağına bırakın halk karar versin aynen günümüzdeki gibi.

eğer bu adam için burada özellikle bir başlık açıldıysa bu site gözümde bitmiştir.. tamam baykalda olur onada razıyım. kaldırın şu adamı burdan ya allah aşkına

abi şu yazıyı silin lütfen cidden site çok komik duruma düşüyo

sayın muammet siz olayı baştan yanlış anlamışsınız biz sizin veya başkasının bu siteye girmesi okuması için efor sarfetmiyoruz gram ilgilenmiyoruz, varsa yazacağımız yazıyoruz şu an isteyen herkes bu sitenin aynısını açıp yazmaya başlayabilir bu sadece 2 dakika sürer. siz kendi mekanınızda istediğinizi ekler istediğiniz silersiniz bize kimse bunu yaz bunu kaldır diyemez.konuya dönersem ben kimsenin tarafında değilim, memlekete hizmet etmeye çalışan herkes "ırkı", "dini", "meshebi" ne olursa olsun bu ülkenin vatandaşı ise "benim kardeşimdir" ben kardeşime böyle yapmam ben çoğunluğum bu ülkede diye beğenmediğime laf atamam siz çok laf atmak istiyorsanız ve memnuniyetsizseniz bazı şeylerden şu an hükümete olanalara atacaksınız. siz bir adamı beğenmiyorsunuz diye adamı yakacak mıyız? milletvekilini seçen insanlara yaptığınız saygısızlık bizim siteye yaptığınızdan katbekat çok. demokratik bir ülkede yaşıyoruz mozambikte değil sanırım bazen bunu unutabiliyoruz.

muammet değil muhammed yazın. Gündemin konusundan çok bıraz şu kelimeyi yazıp telafuz etmeye dikkat edin bence. 😉

sayın blogerbloger buraya bir şey eklenip çıkarılacağını size mi sorduk? nesin sen komiklik müdürü mü?

adamlara bak sanki ekmeğimizi bunlar veriyor benim için site bitmişmiş 🙂 sana mı sorduk kardeşim biz sitemizde yazarken kimseye bizim eyvallahımız yok bunu wolkanca nın iyi takipçiler bilir.

amacım burada tüm işimi gücümü bırakıp sizi eleştirmek degil volkan bey.böyle % 100 taraflı yazılarla bahsettiginiz takıpcılerınızı kaybedıyosunuz. şunu diye bilirsiniz bıze sadece övgü dolu yorumlar yazın efendım!.. ozaman affınıza sıgınarak bır daha yorum yapmam.eleştiriye kapalıysanız açıkca belirtin. yanlış anlaşılmasın

sayın muhammed eleştiri yapılmasına ben bir demiyorum burada arkadaşım bir konuya değinmiş saygılı bir şekilde eleştirip kendi fikrinizi yazabilesiniz diye de yorum kısmı var. sizin yaptığınız eleştiri değil ki "yazıyı kaldırın" bu eleştiri filan değil. sen kimsin ki bizim sitemizden yazıyı kaldırın diyebiliyorsun? saygılı eleştiri yaparsanız konuyu kim yazmışsa o cevap veririr teşekkür eder ama siz böyle yazıyı kaldır gibi bir yakşım sergilerseniz cevabınızı ben veririm ki size verilecek cevap bu durumda "hade oradan" dır. daha fzla uzatmaya gerk yok fikriniz varsa yazın yoksa boşuna buraları işgal etmeyin.

böyle bir haber başlıgının altında sadece haberin saçmalıgına yorum yazmak için kalırım zaten. aman yanlız anlaşılmasın bu haberı asla savunmuyorum rabbim korusun.. kaldırın şu adamı burdan ya allah aşkına.. yazılmış orada sadece bir kısmını alıp kendınıze pay çıkarmanın alemi yok. emir yok vurgu yok bu cumlede anlatabiliyomuyum.oturup sıze emir verecek halimde yok sadece bir öneri ve eleştiriden ıbarettir.bundan sonra sitenize girmeyecegimden emin olabilirsiniz.ha dogru ya girmezsem girmeyim size taraflı övgü verici yalaka takıpçileriniz yeter onlarla size mutluluklar ozaman.

ben özür dilerim ( Gereksiz meşgul ettigim için ) kolay Gelsin..

önemli değil sayın muhammed, herksin fikrine saygılıyız ne olursa olsun yeterki cevap verebilelim demokrasi olsun hak olsun hukuk olsun, hepimiz önce insanız. ben şahsen bir yoruma kolay kolay cevap vermem zaten burada düzgün olmayan yorumu da yayınlamam, yorumunuz estafurullah gereksiz değil teşekkür ederim."her adama söyleyecek lafımız vardır. lakin önce lafa bakarım laf mı diye, sonra adama bakarım adam mı diye!" mevlana.

arkadaşlar bu yazıyı yazarken kamer Genç'e yaranma gibi bir amaç taşımadığımdan, yazıyı eleştirenlerin eleştirilerini de sadece kendimce önemli gördüğüm yerleriyle varsayıyorum. ve önemli gördüklerime gerekli cevabı veriyorum.volkan abinin cevap verdiği kişilere tekrar cevap yazmıyorum, yeterince açıklayıcı cevap almışlar zaten.bakın wolkanca.com tanıtılırken ne deniliyor; ''biz arkadaşlarımızla bu site de kelimenin tam anlamı ile bloggerız, ne reklamcıyız, ne pazarlamacı ne de benzer iş kolu ile alakamız yok. hiçbir siyasi akım ile, herhangi bir kurum ve oluşum ile alakamız, ilişkimiz yoktur tamamen bağımsız kişileriz.''yani biz hür fikirlerimizi yazıyoruz bunları okumak isteyen okuyor, okumak istemeyen sayfayı kapatıyor.tekrar etmek gerekirse, ben sadece benim gözümden bir kişiliği anlattım. Gerisi farklı yerlere çekilmek istenen yorumlar. pekte dikkat çekici değiller doğrusu.

ülkeye yarı doğrudan demokrasi gerekiyor…bunun ne demek olduğunu google amcaya sorarak öğrenebilirsiniz. herşer ilk elden alıp okumak gerekmiyor bir yerde de merak ve araştırma kültürü olması lazım. http://fayorum.blogspot.com/http://cidago.blogspot.com/

kamer genç tbmm 'de ne yaptığını bilmeyen, tabansız ve tavansız, ülkeye hiçbir hizmeti dokunmamış chp zihniyetinin bağımsız uzantısıdır.

herkes kamer genc olabilseydi bütün türkiye b.ku yemişti arkadaş. kusura bakmayın.

hamasetde tek geçerim, peyzajın ustası, çiçek dostu kamer genç
kendisini dyp den beri güzel güzel anıyoruz.