Kategoriler
Kültür Sanat

Hellboy 2: the Golden Army sinemalarda

Hellboy filminin ilkini seyretmiştim, harika bir filmdi, zaten televizyonlarda da yayınlandı daha sonra. Film bir çizgi roman dan sinemaya kazandırıldı, konuya kısaca değinirsem bir süper kahraman var evet adı Hellboy, bu Hellboy minicikken ikinci dünya savaşında sanırsam Amerikan ordusu tarafından bulunuyor.
Almanlar panarolmal çalışmalar yaparken bu minik şeytan çocuğu Hellboy işte dünyada kalıyor, öbür tarafa gidemiyor. Neyse işte bu bizim Hellboy’u bulan profesör bunu evlatlık alıp Amerika’da paranormal araştırma enstitüsü kuruyor.
Hellboy bu arada bu profesöre baba diyor, babası olarak görüyor ve dünyayı çok seviyor. Şeytanın çocuğu olduğunu biliyor tabi, şeytan buna: -bak oğlum bu ibneler insan bırak bunları sen şeytansın, benim oğlumsun gel benimle takıl dese de Hellboy onu istemiyor ve iyi huylu bir şeytan olarak insanlara yardım edip dünya da bu paranormal belalar ile savaşıyor.
Her neyse bizim Hellboy’un daha sonra ateşli bir kız arkadaşı da oluyor, kız arkadaşı da tabiî ki kendisi gibi garip bir hatun, o kadar garip ki kaldığı tüm yetimaneleri yakıyor, yakıyor çünkü kendine hakim olamıyor hatunda öyle bir güç var ki, bedeninden alevler fışkırıyor ve etrafta bulunan her şeyi yakıyor. Hellboy’u yakamıyor tabi, Hellboy şeytan olduğu için ateşe alışkın o bakımdan (: Sevişmelerinde bir sakınca yok kısaca.

Boynuzlarına bakılmasından hiç hoşlanmıyor bu arada, sakın ha 😀 Zaten utanıyor boynuzlarından ve kestiriyor onu özellikle bir de bizim bu Hellboy kedilere bayılır.

Hikaye böyle sürüp gidiyor işte. Bunların bir de arkadaşları var balık adam, bu adam da çok garip çünkü geleceği görebiliyor.

Öyle, böyle derken fena bir fantastik film izlemiş oluyorsunuz.

Hellboy’un şimdi 2. si çekildi, 2.sinde fragmanlara bakılırsa daha fazla aksiyon ve paranormal olaylar göreceğiz, özellikle dünya dışı yaratıkların oldukça fazla olduğunu sanıyorum. İzlemem lazım bu filmi, kaçırmam.

Filmin adı: Hellboy 2 – Altın ordu
Özellikle filmin web sitesini iyi bir gezmenizi öneririm harika yapmışlar.
Filmin web sitesi için [via]
Filmin fragmanları için [via]

Şimdi fragmanı koyalım buraya ve izleyelim;

Filmin kendi web sitesinde onlarca fragman ve videoyu izleyebilirsiniz.

Bunlar da wallpaper