Kategoriler
Teknoloji

Bağımlılık yapıcı bir furya: Online Oyunlar

İnsanları bilgisayarın başına kilitleyen ve saatlerce belirli kurallar içine oturutlmuş online oyunlara şöyle bir bakalım;

KNIGHT ONLİNE
KNIGHT ONLİNE
Türkiye'de internet cafe işletmecilerinin para kazanmasının en büyük kaynağı olan oyunun web sitesine buradan, ekşi sözlükteki knıght online başlığına da buradan ulaşabilirsiniz ama unutmayın ki: Knıght online, hayat offline.

COUNTER STRIKE
COUNTER STRIKE
Gerçekten de oynaması bir hayli zevkli olan bu oyun çevrimdışı olarak cs robotlarıyla oynanabildiği gibi online olarak insanlar arasında da oynanabilir.

METİN2
METİN2
Ve bir Türk girişimcinin fikri Çinli girişimcinin olan metin2 platform oyunu daha şimdiden tüm dünyada ilgi görmeye başladı. www.metin2.org

İSTANBUL KIYAMET VAKTİ
İSTANBUL KIYAMET VAKTİ
Mynet hesabı ile oynanan bu oyun bana göre online oyunlar içerisinde en iyisi. istanbuloyun.mynet.com

Not: Kaynaklar İçin online oyun canavarı Semih Işıldak a teşekkürler.

Eski wolkanca.com’da Bağımlılık yapıcı bir furya: Online Oyunlar veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bağımlılık yapıcı bir furya: Online Oyunlar için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

silkroad'ı unutmuşsun zamanında hepsini oynadım istanbul kıyamet dışında, hepsi boş gerçek olan tek şey blog 🙂

yanlış bilgi var düzeltilirse sevinirim. metin2 türk değil çin girişimidir…

birde premium hesap almak veya gb almak için para ödüyorlarya hiç sevmiyorum =}

ama call of duty hem tarihi öğrenmek açısından 🙂 hem de eğlenmek açısından güzel bir oyun.

@cmpyrz
ne yalan diyim hayatımda en fazla vakit harcadığım oyun call of duty. bağımlıyım ona yani, alman askerlerine bayılıyorum (:

@wolkanca
call of duty bağımlı olunmayacak oyun mu?
ne diyo cod4'te saddam'ın adamları: "vatanaa! minni yah şene! ya el kerim. 🙂 " türkçesi "call of duty'ye kurban olayım" demek (:

@ekinoksah
abi http://gravatar.com a git oradan kendine al bir gravatar. aldığında blogda ki yazılarında da görünecek o gravatar, e tabi aynı e-posta ile üye isen bloga, değilsen blogda ki e-posta adresini de gravatar a tanıt.

bu knight online denen ve oyuncu kitlesinin yaşı 5-6 olan dandik oyun hala hayattamı yahu?world of warcraft oynayın.gözünüz online oyun görsün.

warcraft paralı olduğu için veletler,bebeler,anaya bacıya küfür eden klavye delikanlıları yada "aga prty pls" diyenler giremiyor.