Kategoriler
Ivır zıvır

Hastanedeydik

Dün akşam benim yeğen hastalanmış 40 filan ateş, kardeşimin eşi doğuda şark görevinde olduğu için kimse de yok hastaneye götürecek zaten fakiriz doktor da çağıramaya cağımıza göre ben aldım bunları götürdüm Çapa'ya acile.


Giriyorsun numara alıyorsun, standart prosedür ki numara almak için bile çok uzun kuyruk var. Araçla girer girmez zaten vaziyeti görebiliyorsun elinde çocuk hastanede yüzlerce kişi. Herkes tedirgin domuz gribi haberlerinden, ölenlerden. Çocuklar hep ateşli, öksürük herkes maskeli.

Ben çıktım arabaya döndüm kardeşim ara ara gelip gidiyor yanıma, biz tabi ben10 balonu aldık diğer yeğenle oynuyoruz, biraz uyumuşuz filan derken ne kadar zaman geçmiş hastanenin kapısında tahmin edin? 5 saat. Evden çıktığımızda saatim 17:20 gibiydi hastanede yeğeni doktorun görmesi ve hastaneden eve dönmemiz tam 5 saat sürdü, doktorun yeğeni görmesi 20 dakika filandır, kardeşim söyledi sadece 1 doktor varmış.

O ara ben twitter a bir iki bir şey yazdım, tam o sıra televizyon kanallarını filan aramışlar, ergenekon davasındanyargılanan biri kanser olan biri gelmiş hastaneye bir bağırış çağırış.

Berbat bir şey, Allah kimseyi hastaneler düşürmesin. İnsanın temel ihtiyacı olan, devletin vatandaşlara vermesi gereken temel hizmet olan sağlık olayı bu kadar dandik olduğunu bir kez daha gördüm, hoş diğer temel ihtiyaçların, hizmetlerin iyi olduğunu da kimse söyleyemez sanırım, Allah düşürmesin ama ciddiyim bu tür durumlara hepimiz karşılaşabiliriz, nasıl adalet hepimize lazım diyorsak bu işler böyle. Adamcılık, hemşericilik şuculuk buculukla nereye kadar gider bu işler?

Bunların düzeltilmesi lazım ben çocuklarımın böyle saçma sapan bir sistemde yaşamasını istemiyorum en azından şu temel ihtiyaçları adam gibi sisteme sokalım çok zor değil bunlar adam akıllı gündeme getirip çözülür şey bunlar ama galiba bazılarının işine gelmiyor bazı şeyler, hep lafta kalıyor vaatler, ergene-kondu gece-kondu derken bizim zamanımız sıra beklerken bazılarının zamanı da kim bilir nerede geçiyor.

Yarın da Ahmedinejad geliyormuş, yollar trafiğe kapanmayacakmış öyle buyurmuşlar.

Eski wolkanca.com’da Hastanedeydik veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Hastanedeydik için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.