Kategoriler
Hayattan

Dünyanın en muhteşem otelleri

Bu oteller bulundukları şehirlerden ve ülkelerden bile daha çok tanınıyorlar, manzaralarıyla, mimarileriyle, hizmetleriyle işte ultra lüks ve muhteşem oteller.

 1. Atina Semiramis:
  Minimalist çizgilerin öne çıktığı otel, Antik Atina şehrine bakıyor. 51 oda,4 ultra lüks süit, 6 havuz manzaralı bungalow var.
 2. Singapur – New Majestic Hotel:
  Geleneksel çizgilerin nasıl şık olabileceğine en güzel örneklerden. Her bir 30 oda, Singapur’lu yerel sanatçılar tarafından dizayn edilmiş.
 3. Antalya – Hillside Su Hotel:
  253 odalı bu devasa kompleks, beyaz rengi ağırlıklı kullanarak rahat ve sakinleştirici bir atmosferi yakalamış. En son ışıklandırma teknikleri, geometrik dizayn seçenekleri, güzel manzara ile birleşince harika bir bileşim ortaya çıkıyor.
 4. Viyana – Do&Co Hotel:
  Gözü yormayan çizgiler, beyaz duvarlara karşın zeminde ahşabın kontrast yaratan sıcaklığı, yerden tavana uzanan pencereler, minimalist tarza en güzel örneklerden. (Bizim notumuz: Yatağın üzerindeki örtü, Doğu işi değil mi?)
 5. Japonya – Fujiya Inn:
  İnsana huzur veren her ayrıntı burada var. Ünlü Ginzan kaplıcalarının ortasında olduğu için Spa hizmetleri başlı başına bir olay.
 6. Chicago – Hotel 71:
  İlk başlarda modern kentli insanlara butik bir otel olarak hizmet vermeye başlayan Otel, şu anda 450 oda ve her biri 111 metre kare olan 32 lüks süite sahip. Otel aynı zamanda Chicago nehrine de tepeden bakıyor.
 7. Tayland – Aana Resort & Spa:
  Bir yanda Siyam Körfezinin manzarası, öte yanda manzarayla bütünleşmiş lüks villalar. Büyük güneşlenme yerleri, özel jakuzi havuzları, insana çok özel yerde olduğunu hemen hissettiriyor.
 8. Hırvatistan – Adriana:
  Hırvatistan’ın en birinci oteli. Her zaman ilk 10’da yer bulan otel, yumuşak geometrik çizgiler, yumuşak ışıklar, başka yerde bulunmayan mobilyalarla döşenmiş odalar otelin şıklığını kanıtlıyor.
 9. Helsinki – Hotel Glo:
  144 odali otel, gözü yormayan sade bir çizgiye sahip. Modern insanın ihtiyaçlarına göre düzenlenen odalarda yumuşak çikolata renkli deriler, duvar ve bazı mobilyalarda kullanılmış. Dışardan çok mütevazı gibi görünse de örneğin odaların isteğe göre anında bir spa odasına dönüşmesi gerçekleşiyor.
 10. Umman – Six Senses Hideway:
  Dışarının egzotik manzarasını içeride de devam ettiren bir mimarlık anlayışı ile yapılan otel, yerel çizgilerinden vaz geçmiyor. Özel jimnastik olanakları, şarap mahzeni, kişiye özel ayrılan yüzme havuzu seçenekleri mevcut.
 11. Dubai – Bruj El Arab:
  Açıldığından bu yana dünyanın en lüks oteli ünvanını elinde tutan bu mühendislik, mimarlık harikası otel, elbette her türlü ihtişamı yansıtıyor. 321 metre yüksekliğindeki yelkene benzeyen bina, suni olarak yapılan adanın üzerinde yükseliyor. Ünlüler, sosyetikler bu otelde kalmak için birbiriyle yarışmıştı.