Kategoriler
Eğlence

Ölümlü Dünya 2 Netflix’te

Ölümlü Dünya 2 filmi 3 Mayıs Cuma gününden itibaren Netflix’te izlenebilecek.

Ölümlü Dünya 2 filmi 3 Mayıs Cuma gününden itibaren Netflix’te izlenebilecek. 2023 Aralık ayında vizyona giren Ölümlü Dünya 2, ilk haftasında 400 binin üstünde izlenmeyle yılın en iyi açılış yapan Türk filmi olmuştu. Film 12 günde 1 milyon seyirciye ulaşmıştı.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Filmin dijital platformlarda yayınlanması demek internet üzerinden korsan siteler dahil izlenebileceği anlamına geliyor, Netflix aboneliği olan herkes izleyebilir ve hemen aynı gün muhtemelen dizipal vs. yasa dışı sitelerde de yayınlanacaktır.

Yayınlama stratejisi bence çok iyi, yani önce sinemada yayınlanıp 3-4 ay sonra dijital platformlara verilmesi bir sinema filmi için olabilecek en iyi strateji. O açıdan Ali Atay ve ekibi tebrik ederim, zekalı adamlar. Aklımdayken “adam” kelimesi aslında cinsiyetle ilgili değildir İngilizcedeki “MAN” gibi, bizim garip insanlarımız Adam kelimesini “MEN” ile karıştırıp örneğin bilim adamı dendiğinde “bilim insanı” demek gerekir deyip saçma sapan yorumlar yapıyorlar, bu cahillik beni sinir ediyor. Hülasa bilim adamı ve benim önceki cümlemde kullandığım “zekalı adamlar” yazım cinsiyetle ilgisizdir bunu belirmek ve zekalı birey veya bilim “insanı” demek zorunda değilim, şimdi s2…. geeksforgeeks.org/difference-between-men-and-man/

Konuya dönersek, film güzel. Zaten ilk film de şahaneydi ve Feyyaz’ın olduğu her işi severim. Yönetmen Ali Atay, Senarist ve başrol oyuncularından Feyyaz Yiğit ile yapılmış güzel bir röportajı buraya ekliyorum:

Ölümlü Dünya 2, nesilden nesile kiralık katillik yapan Mermer ailesinin kimlikleri açığa çıktıktan sonra başlarına gelen olayları konu alan, 2017 yapımı Ölümlü Dünya filminin devamı olarak vizyona giriyor. Yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı filmin başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Feyyaz Yiğit, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Giray Altınok ve Özgür Emre Yıldırım yer alıyor.

İyi seyirler.