Kategoriler
Genel

Twitter DM’de sesli mesajlaşma

Twitter Direkt Mesajlarda (DM) sohbet etmeyi daha da kolay hale getirmek için DM’lere sesli mesaj özelliğini getirdi.

Açık konuşmak gerekirse ben uzun zamandır kendime bir not bırakacaksam ve bu görsel öğeler de içeriyorsa ve sonra kullanacaksam onu Twitter DM kullanıyorum, çok önceden WhatsApp kullanıyordum ancak bildiğiniz gibi WhatsApp görsel/medya özelliklerini bozuyor hem kalite hem içerdiği meta dataları değiştiriyor bu yüzden asla bir görseli başka yerde kullanacaksam onu WhatsApp ile göndermem.

Bir medya öğesini başka birine göndermenin en iyi, en doğru yolu her zaman e-posta yoludur! Bazı bilmeyen ve amatör arkadaşlar başka bir yerde (profesyonel iş için)kullanılacak görselleri WhatsApp ile yolluyorlar ve her seferinde uyarıp açıklamak zorunda kalıyordum bu yüzden buna özel bir blog yazım da var:

WhatsApp’dan kalite kaybı olmadan resim göndermek
Özetle; arkadaşlar eğer Whatsapp ile karşı taraf göndereceğiniz resimlerin kalitesinin bozulmasını istemiyorsanız “dosya gönder” ile gönderin.

Twitter DM çok sık kullandığım bir uygulama oldu, öyle ki bence en sadece, basit ve kaliteli mesajlaşma uygulaması Twitter DM, Facebook’un Meessengerıymış, Instagram DMmiş efenim Wahsappı şusu busu hepsi hikaye, Twitter DM ile hayat çok sadece ve güzel. Ki bana en kolay Twitter DM ile ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Twitter DM Sesli mesajlar

Twitter DM hizmetine sesli mesaj gönderebilme özellikleri ekledi, elbette tüm mesajlaşma uygulamalarında bu var ancak Twitter’a özel bazı farklılıklar olduğunu görebiliyoruz, bunlar ilk olarak bir sesli mesaj maksimum 140 saniye uzunluğunda olabilir, bu ilginç çünkü 140 karakter meselesi bildiğiniz gibi eski teknoloji zamanlarında cep telefonlarının sms karakter sınırıydı, sesin 140 saniye sınırı niye olmuş hiçbir fikrim yok, kafiye. Başka da farklıklar var ancak bunu herkes kullanarak keşfetmeli.

Nen Twitter DM tavsiye ediyorum ve kullanılabilir olduğunda her zaman ilk seçimim Twitter DM’dir.

Twitter DM.

Twitter DM.

Beni Twitter’dan takip etmeyi unutmayın: https://twitter.com/wolkanca

Sevgi ve saygılarımla.