Kategoriler
Ivır zıvır

Bu blog’da neden reklamlar var?

Merhaba arkadaşlar umarım blogun yeni teması hoşunuza gitmiştir, herkesi mutlu etmek mümkün değil ve görselliğe önem vermediğimi biliyorsunuz dolayısıyla aslında çok da önemli bir şey değil, takılın işte. En iyisi bir greasemonkey yazacaksın bloga isteyen istediği şekilde gezsin, belki bu greasemonkey+wordpress birlikteliğini birisi yapar burayı okuduktan sonra kim bilir.

blog-wolkanca-27-subat

Konu neden reklamlar var bu blogda, şundan emin olun burada reklamlar olmasa bu blog açık kalamaz, aylık 80-90 Amerikan Doları sunucu kirası veren bir blog burası ve ben cebimden bunu ödeyecek durumda değilim. Bu sunucu kirasını ve oraya git buraya git, yok şu etkinlik yok anam bu etkinlik gibi şeyler için de giden masrafları eklersek en iyimser rakam 150 Amerikan Doları gibi bir gideri var. Her ay 150 dolar ben sana sponsorum bütün reklamları kaldır diyen olursa reklamaları kaldırırız.

Bu blogu insanlar kendi blogları ile karşılaştırırken şunu bilmeliler ki bu blog Türeyenin en çok ziyaret alan ve takip edilen blogu, Türkiye’nin ilk 300-400 sitesi arasında. Bir Ferrari ile şahin marka otomobili kıyaslayamazsınız, Lamborgini kabulümdür.

Temanın mottosu mürekkep balığı, ya da kalamar ne derseniz anlar, benim daha başka fikrim var şu balığı kaldır yerine bunu koy, şunu beğenmedim bunu yaptım al abi şu olsun, gibi iletişim formundan yazabilirsiniz.

Biraz dinlenmem gerekiyor, bu ara yazı giremeyebilirim telaşlanmayın sakın.

Uzaylıları okuyabilirsiniz:

Bu blog’da neden reklamlar var?için 15 yanıt

tasarımın yeni hali çok daha canlı olmuş, böyle cicili bicili yani 🙂 ama eskisine göre külüstür bilgisayarımı daha çok kastı. hayırlı olsun
reklamlara gelecek olursak sponsor bulmak zor reklamlar olmasa kimileri masraflarını kimileri ise harçlığını çıkaramayacak. ihtiyacı olan her blogda olmalı.

wolkanca anlaşıldı sen turkuaz hastası bir adamsın. blogun temasından anladım. ayrıca turkuaz gözlere de hasta olmalısın. mesela charlize theron, scarlet johansonn'da turkuaz gözlere sahip 🙂 neyse tema gerçekten hoş olmuş. en azından default temada neler yapılabileceğini göstermiştin bize eskisinde..
ben senin reklamlardan aldığın gelirlerin 150$'ın üzerinde olduğunu düşünüyorum. yoksa bu kadar çileye değer mi adamım?

aaa teman değişmiş ben beğendim ya benim temamın renkleriyle uyumlu hehehe 🙂
reklam olayını da soran hala var mı ya 🙂 reklam var kardeşim blog yazmak kolay mı sanıyo bunlar 😛

tasarım hoş fakat biraz hafif olmuş bence. reklam gelirleri konusundaki 150$ rakamı da hiç inandırıcı gelmedi açıkçası. bu ziyaretçiyle aylık minimum 300$'ı bu reklam düzeniyle ve sadece adsense ile rahatlıkla kazanabiliyor olmanız gerekir. linkz reklamlarının bulunduğunu da düşünürsek, aylık minimum 500 tl geliriniz olduğu garanti bence. 🙂

kolay gelsin, başarılar.

temanın eski halini bilmiyorum ama yeni hali güzel geldi bana,
erdalın da dediği gibi biraz kasma yapmadı değil, ama çift çekirdek işlemcili bir pc de bunu yapıyorsa ya benim internet bağlantım yavaştır, yada bizim buraların alt yapısı biraz hantallaşmış olma ihtimali var,

reklamlara gelince, varsa senin de dediğin gibi bir babasponsor reklam koymayıverirsin 🙂

yeni tema çok çok iyi oldu. önceki temada yazıları okuyasım gelmiyordu. daha düzneli ldu şimdi. eline sağlık.. reklam konusunda hiç telaşlanma bence reklamsız olmaz bu iş….

renk seçimin tam bana göre!.. tebrikler!..

temanın adını merak ettim. fakat gerçekten hoş olmuş tema 🙂

abi sen tema seversinde güzel olmamızmı. çok hoşuma gitti tema.yine farkın ortada

eskilerin buz mavisi yenilerin turkuaz dediği bu renge bayılıyorum valla 🙂 yapanın eline sağlık.
değişiklik iyidir.

eski tema hakikatten zor okunuordu. şimdiki iç açıcı. bence güzel olmuş.

ilk yayınlandığı zaman daha ağırdı tema. şu an gayet hızlı ve okunaklı. süper 🙂

şimdi bu blogun geliri ayda 15o $ civarındaysa ve o da giderlere gidiyorsa ne mantığı var ki bu kadar emeğin? galiba bir yazınızda bu bloğun türkiye'de en fazla takip edilen bloglardan olduğunu okumuştum. en fazla takip edilen bir blog ancak bu kadar para kazanıyorsa bu işte bir terslik yok mu?