Kategoriler
Internet

r10 ve Türk webmasterların önlenemez yükselişi

r10 ve Türk webmasterların önlenemez yükselişiBundan 10 yıl önce deselerdi ki;

“Türk webmasterlar büyük atılımlar gerçekleştirecek ve Dünya’nın sayılı (işini bilen) insanları arasına girecek”

kesinlikle inanmazdım.

Şimdi bakıyorum da Amerika’dan ve özellikle Almanya’dan Türk webmaster arayışları var insanların. Çünkü en ucuza en kaliteli hizmeti veren başka bir ülke vatandaşı daha yok. Bir de Hindistan’lı webmasterlar var tabii ki. Ekonomik yetersizlik bilgiyi ucuza satmalarına neden oluyor.
Bunları bir araya toplayarak r10 isimli Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen 10. sitesini açmış olan bir grup var. Benim gözümde başarılı bir grup. Neden mi? vBulletin forum sistemiyle açmış oldukları web sitesi şuan için kendisiyle yarışıyor. Rakip tanımıyor da diyebiliriz buna.

r10 benim Türk webmasterlara olan inancımı arttırdı son zamanlarda. O kadar bilgili ve bir o kadar da cesaretli insanlar var ki; biz neymişiz diyorum bazen!

Fakat davetli üyelik sisteminin de bunda etkisi var. Yani her isteyen üye olamıyor bu siteye. Sadece davet almanız gerekiyor.

Ben şahsım adına Türkiye’nin internet geleceğine iyimser bakıyorum. Bilgili, deneyimli, cesur ve özgüven sahibi insanlar var şuan piyasada. Tabii ki çürük elmalar da çıkmıyor değil. Fakat bunu genele vurmak yanlış olacağından o konuyu es geçiyorum.

Türk Lirası’nın Euro karşısındaki değersizliği de Türk webmasterlara olan bağlılığı arttırıyor.

Gelin işimizi doğru düzgün yapalım ve tüm dünyaya Türk webmasterların başarısını göstermeye devam edelim.