Kategoriler
Konuk Yazar

r10 ve Türk webmasterların önlenemez yükselişi

r10 ve Türk webmasterların önlenemez yükselişiBundan 10 yıl önce deselerdi ki;

"Türk webmasterlar büyük atılımlar gerçekleştirecek ve Dünya'nın sayılı (işini bilen) insanları arasına girecek"

kesinlikle inanmazdım.

Şimdi bakıyorum da Amerika'dan ve özellikle Almanya'dan Türk webmaster arayışları var insanların. Çünkü en ucuza en kaliteli hizmeti veren başka bir ülke vatandaşı daha yok. Bir de Hindistan'lı webmasterlar var tabii ki. Ekonomik yetersizlik bilgiyi ucuza satmalarına neden oluyor.
Bunları bir araya toplayarak r10 isimli Türkiye'nin en fazla ziyaret edilen 10. sitesini açmış olan bir grup var. Benim gözümde başarılı bir grup. Neden mi? vBulletin forum sistemiyle açmış oldukları web sitesi şuan için kendisiyle yarışıyor. Rakip tanımıyor da diyebiliriz buna.

r10 benim Türk webmasterlara olan inancımı arttırdı son zamanlarda. O kadar bilgili ve bir o kadar da cesaretli insanlar var ki; biz neymişiz diyorum bazen!

Fakat davetli üyelik sisteminin de bunda etkisi var. Yani her isteyen üye olamıyor bu siteye. Sadece davet almanız gerekiyor.

Ben şahsım adına Türkiye'nin internet geleceğine iyimser bakıyorum. Bilgili, deneyimli, cesur ve özgüven sahibi insanlar var şuan piyasada. Tabii ki çürük elmalar da çıkmıyor değil. Fakat bunu genele vurmak yanlış olacağından o konuyu es geçiyorum.

Türk Lirası'nın Euro karşısındaki değersizliği de Türk webmasterlara olan bağlılığı arttırıyor.

Gelin işimizi doğru düzgün yapalım ve tüm dünyaya Türk webmasterların başarısını göstermeye devam edelim.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

r10 iyi örnek değil bence aktif üyerlerin %85 i adsense ile küçük paralar kazanma peşinde hçbir işe yaramaz site yapanlar. ama geri kalan %15 i belirttiğin gibi çok iyiler onu da ben es geçmem 😛

ben üye değilim mesela, neden? çünkü davetiye bulamadım xdama konu içeriğini görebildiğim için pekte önemli değil. şunu da belirtmek isterim ki r10 gerçekten de webmaster'lar için en iyi türkçe kaynak şu anda. başka yok mu? tabii ki var. (burası, ve bir çok blog ve forum gibi)

r10 var ve birde iyinet var bunlarıda öncü olarak örnek göstermessek zaten gösterecek bir webmaster topluluğumuz yok. bence güzel bir konuya değinmişsin ancak volkan'ında dediği gibi bir çoğu adsense peşinde koşmakta ufak paralara kafa yoranlarda var ancak aylık birkaç bin $ geliri olanlarıda var aralarından. üretici ve paylaşımcı olan ufak kesim ise gayet başarılı işler yürütmekte.

spam sitelerle ufak adsense geliri elde etmeye çalışan kesin %70'ini kapsamakta sebebide 18 yaş altı kesimin çoğunluğu oluşturmasıdır.kalan %10'luk kesim güzel paralar kazanıyor ve paylaşmıyor.diğer kalan %20'lik kesimde biliyor, satıyor ve etkisi geçtiğinde paylaşıyor.

evet ulaşın dediği gibi. inşallah doğru düzgün birşeyler görürüz ölmeden de tabi zor işler bunlar zaman alıyor hemen iyi para kazanılamadığı için imkan da istiyor biraz e bizde de imkanlar belli yani türkiye deyiz.

r10.net’de önyargılı insan çok bu yüzden yeni web tasarımcılar çıkmaz ordan.