Kategoriler
Blog

Blog ödüllerinden bloglarımızı çıkartıyoruz

Blog ödülleri 2009 oylaması 12 Nisan günü başladı, ben 14 Nisan günü bu yarışmadan blogumu kaldırmak istediğimi arkadaşlara yazdım(mail kurumda loglar, yazışmalar mevcut.) Bunu yazmamdaki neden bazı ap-acayip insanların blogu derece alamıyor diye çıkarttı blogunu dememesi.

odul

Daha önce de yazdım, bizim blogumuzun ödüle ihtiyacı yok. Bunu yazmaktan nefret ediyorum ama bilmiyorum diğer her sektörde örneğin sporcularda da böylemidir çok merak ediyorum, kimse bir başkasının başarılı işini gösterip işaret etmez, tersine sizin sürekli kuyunuzu kazmak için inanılmaz bir efor sarf ederler, gerçekten inanılmaz, bu harcadıkları enerjiyi başka bir şeye harcasalar hem ülke hem kendileri kalkınırdı. Şunu demek istiyorum, bu blog ödül ile var olmadı, bu blogun ödüle ihtiyacı yok, bu blog ödül olmasa da olacaktı, bundan sonrada oalcak ve bizde bu kabiliyet, zeka, sağlık oldukça da bu böyle devam edecek Allah izin verdiği kadar.

Bizim geçen yıl da bu yılda bu yarışmaya bloglarımızı dahil etmemizdeki neden, yarışmanın blog küreye ve ona bağlı çevrelere getireceği artı değerdi. Fakat görüyoruz ki bu gün bizim bu verdiğimiz değeri 3-5 çapulcu temelsiz ve uyanık insana peşkeş çekmişler, bizim doğal oluşan temiz haraketlerimizi kendi ticari amaçlarına kullanıp resmen sırtımızdan para kazanmışlar. Ve buna da devam ediyorlar, bu yarışmanın bir çok saçmalığı var bunları yaz yaz bitirmek mümkün değil, en basitinden herifçiler öyle acayip şekilllerde adam toplayıp oy verdiriyorlar ki henüz 1 hafta önce yazılmaya başlamış bir blogu o kategoride birinci dahi yapabiliyorlar vs. vs. Bir arkadaşın yazdığından gördüm eciş böcüş dolu kategoriler.

Bloglarımızı derken Gayriciddi, Blog Wolkanca ve Live Spaces de bulunan bir blog toplam 3 blogu yarışmadan çıkartmak için başvurdum arkadaşlara bu sabah. Kendileri şu anda henüz bir geri dönüş yapmadı, Eray Endeş ile de Gtalk dan yazıştım o da selam nasılsın faslından sonra konuuy yazmamın ardından cevap yazmadı ve sanırım bilgisayarın başından kalktı.

Bu seneki Blog Ödülleri tam bir fiyasko bana göre, bu haliyle benim onu destekleme durumum kalmadı, bu tamamen benim şahsi fikrim ve katılanlar da var katılmayanlarda doğal olarak yani bizim işimiz zaten bloglarımızda kendi fikirlerimizi yazmak yoksa sanmayın ki okuyan insanları mutlu etmek bizim umurumuzda, sadece arada popüler olan konulara değinip dikkat çekmek amacımız ki bu da ucuz reklam anlamına geliyor, eğer bunu uzun zamandır yapmasaydık siz nereden bilecektiniz burada herifçiler yazıyor?

Biz çılgın pazarlamacı ve uyanık reklamcıların, patronlarını, müdürlerinin yüzünü güldürme peşinde olan maaşlı abilerin, işi gücü olan insanların oluşturduğu blog küreye dahil değiliz. Onlarla aramıza çizgiyi çizdiğimi ilan ediyorum, biz çok defa yazdığım ve söylediğim gibi marangoz, tornacı, çanak anten montajcısı, öğrenci, ev hanımı, bakkal, internet kafe işletmecisi, polis, vs. insanlarız ve bloglarımızda yaptığımız sadece sesimizi duyurmak, insan hakları evrensel beyannamesinde yazan maddelere uygun olarak düşüncemizi özgürce ifade etmek isteyen insanlarız. Bizim para kazanmak, şunu bunu elde etmek ve benzeri emellerimiz, amaçlarımız yok, biz buyuz. Siz farklı düşünüyor olabilirsiniz.

Tekrar tekrar yazıyorum bu blog ödül ile anam meşhur olmuş, yok babom popüler olmuş ne bileyim sağda solda kafasına göre yazıp çizeni söyleyip edenler gibi tanınmış etmiş bir blog değil, bunların tamamı kaba etlerinden uydurdukları elementler ve o arkadaşların hezeyanlarıdır, hiçbir aklı selim insan da bunlara itibar etmiyor zaten edenler ya bilmiyorlar, ya da geri zekalılar. Bu blog yazarlarının zekasıyla, farklılığı ile öne çıkmayı hak etmiş ve çıkmış kalıngayi bir blogdur.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

21 Nisan 2009 tarihinde eklenen Blog ödüllerinden bloglarımızı çıkartıyoruz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

söylediklerine aynen katılıyorum. bu organizasyonu itici hale getiren bir diğer unsur da "oy dilenciliği"ne dönüşen oy isteme muhabbetleri. oy verecek olsa da insanın eli gitmiyor.

bu ödüllerin adını bilmeden senin blog'unun adını biliyorduk… sen mi onlara ödül verdin onlar mı sana sorusunu hep sormuşumdur. kategorilerde yer alan bu yılki blogları söyle bir dolaşmak değil girmek yarışmaya, takip etmeyi bile gereksiz kılmıştır. hayırlı olmuş, doğrusu olmuş.

abi ne biliyorsan konuş, ne kadar para dönüyor, kim ne kadar kazanıyor, biliyorsan biz de bilelim. aba altından sopa gösterek olmaz bu işler.

ayırca blogu kaldır derken bloglarım kategoride ilk 3-4 delerdi yani kalsa ve ben de bu salakça şeylere katılıp oy verin size bunu yapacam şunu yapacam ayağına girsem kesinlikle birinci yapabileceğime inanıyorum. malsef biz bu işte yokuz arkadaşım. ihtiyacı olan alsın biz hep buradaydık burada olmaya devame deceğin çomak sokmaya adam tokatlamaya devam her şey daha güzel çakmak için.

erdal kardeş ben kimsenin kazandığı paraya laf etmiyorum, insanların kazandıkları para da gözüm yok. ben benim üzerimden istemediğim şekilde kazanılmasına canım sıkıldığı için yazmışımdır yazımın o cümlesini. bunu yazalı 2 gün olacak yaklaşık.

sen bu siteden ödül almadan önce ben bilmiyorum blog ödülleri sitesini birader 🙂 salla takma boşver.

not: can sıkıntısından ben de blog ödüllerine katıldım, ikili oynuyorum sanmayın ben herşeye katılırım 🙂

biz de izmir'de sanat ile kültür sanattan katılmıştık… açıkçası ben blog camiasından çok insan tanımadığım için dönen dolaplardan vs de pek haberdar olma şansım yok… şimdi sizden okuyorum… biz de facebook'ta oy verin filan diye link vermiştik…
ödül dediğiniz gibi çok mühim değil… eğlence olsun diye katılmıştık, zaten dereceye girme durumumuz falan da yok 🙂
ilk günlerde bizim aldığımız oyun takriben 20 – 30 katını alan bloglar vardı, biz iyi niyetimizle bloglarının başarısına bağladık bunu 🙂
umarız da öyledir… değmez çünkü türlü entrikalara falan diye düşünüyorum…
bu arada müsaadeniz olursa küçük bir reklam yapayım (yok müsaade yoksa bu kısmı silersiniz)
sitemizden durmuş akbulut'un yazıp yönettiği andy warhol, plastik suretler belgeselinin dvd'sini hediye ediyoruz… linki aşağıdadır…
dvd hediye ediyoruz, yönetmeninden imzalı…
teşekkürler…

aceba herhangib bir açıklama yapılack mı? sırf senin için volkan, sevmediğim bişeyi yapıp üye olmuş, girip senin sayfanı oylamıştım. seni bilenler biliyor. can sıkmaya değmez.
durmak yok yola devam 🙂

1 hafta önce yazılmaya başlamış bir blogu o kategoride birinci dahi yapabiliyorlar vs

geçen sene bende katılmak istemiştim blog 6 aylık olmadığı için başvuru onaylanmamıştı sanırım bu sene bu kuralı çıkartmışlar

hüseyin yanlış anlaşılmasın ben kendi düşünceme göre blogumu çıkarttım siz çıkarttıysanız o sizin cinsel probleminiz 🙂 çekmesydim derece aldırırdım bloglara onların oyunlarına göre oynayarak bu da %100 🙂 ama istemedim. afiyet olsun onlara.