Kategoriler
Hayattan

Bana özgürlüğümü geri verin

Arzum Gökçe Köle tarafından yazılan bu yazı Türkiye geneli okullar arasi yarismada birinci seçilmiş.

Her sabah uyarıyor annem: "Mümkün olduğunca sınıftan çıkma e mi?"
Korkuyor annem. Farkındayım. Ne kadar ortalıkta olursam, o kadar zarar göreceğimi düşünüyor. Televizyonlarda haberleri izlerken "Bak görüyor musun" diyor. "Sınıftan çıkma dediğim kadar yok mu?"

Sıkılıyorum aslında. Okulun içinde rahat rahat gezmek, okulun yanındaki kırtasiye dükkanından alışveriş yapmak istiyorum.

İzin alamıyorum annemden. "Servisten iner inmez sınıfına hemen" diyor. "Sağa sola takılayım deme sakın."
…"Hep o programların yüzünden" diyorum anneme. "Herkesin derdini anlattığı o programları izleye izleye bu hale geldin sen."…Elinde kumanda, televizyon kanallarını gezerken çoğu zaman söylenir görürüm annemi: "Bu ne ya tüm kanallarda kan gövdeyi götürüyor."

Sonra birden suçüstü yapar gibi bana döner annem: "Arkadaşlarından kendini bu karakterlere benzetmeye çalışan var mı?"…Hiç "var" der miyim? "Var" dersem olacakları biliyorum çünkü. Annem: "Sınıftan çıkma" değil, "Sıradan kalkma" diyecek bu kez.

Kimi zaman çok sıkılıyorum aslında. Okulumun içinde özgürce gezmek, okulumun hemen yanındaki kırtasiyeden alışveriş yapmak istiyorum.
Böyle anlardaysa en çok o televizyonlara kızıyorum. Annemi her geçen gün biraz daha kuşkucu yapan, özgürlüğümü sınırlayan o televizyon kanallarına…."Televizyonlardan şiddeti çekin, bana özgürlüğümü geri verin!"

Eski wolkanca.com’da Bana özgürlüğümü geri verin veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bana özgürlüğümü geri verin için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

gizleyemiyorsun canım ip adresin kayıt oluyor 🙂 hahahaa

evet diyecek bişim var bir ukalanın bu yazıyı okuması bu ilk sen oldun ha ha haaayyy nası ama yrmzkz ben tanıdın mı sana aşığım ben nolcak oyüzden kendimi gizliom

arzum benim arkadaşım olur iyi kzıdr bir ödl daha adlı geçenlerde ratemden