Kategoriler
Geyik

Bak böyle yaparsan gitmem amaaa!!

Zaman gelmiş kaplumbağalar ülkesinde su tükenmiş napçez netçez derken aralarında en yaşlı olanı şu dağı görüyor musunuz dağın arkasında bir göl var koca dağı hepsi aşamazlar ya aralarında en genç iki kişiyi seçip onların gitmesine karar verilmiş.
Genç kaplumbağalar 25 yıl sonra göle ulaşmışlar.
Ohhaaa demeyin anca çıkmışlar dağı uzun yıllar yaşıyorlar nasılsa ve o anda fark etmişler yanlarına suyu götürecek kap almadıklarını eee napıcaz şimdi.
Kaplumbağalardan biri birimizin gidip kap alması lazım birimizde burada suyu bekleyelim demiş en iyisi sen git demiş olmazzz ya sen sudan içersen o zaman köy susuz kalır hepimiz ölürüz demiş
Valla söz veriyorum içmiycem demiş ve kaplumbağa yola koyulmuş.
Aradan 30 yıl geçmiş.. 50 yıl.. 60 yıl…
Sonunda bekleyen kaplumbağa bu böyle olmayacak demiş bu gelmeyecek heralde…
Köydekilerde ölmüştür susuzluktan.
En iyisi biraz su içeyim de ben bari hayatta kalayım.
Kaplumbağaların soyu devam etsin…
Tam eğmiş kafasını göle doğru bir yudum alacakken çalıların arasından bir ses duyulmuş,

Bak böyle yaparsan gitmem amaaa!!

Eski wolkanca.com’da Bak böyle yaparsan gitmem amaaa!! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bak böyle yaparsan gitmem amaaa!! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.