Kategoriler
Genel

İleti Yönetim Sistemi – iys.org.tr

iys.org.tr ile telefon numaranıza veya e-posta adreslerinize gönderilen ticari mesaj ve aramaları kontrol edebilir isterseniz reddedebilirsiniz.

0850 ile başlayan aramaları engellemek başlıklı yazımda 0850 ile başlayan numaralardan gelen arama ve mesajlardan kurtulma yöntemini paylaşmıştım. Bu sene başında aktif olan İYS(İleti Yönetim Sistemi) hizmeti ile e-devlet ile giriş yaparak telefon veya -posta adreslerinize gelen arama ve mesajları yönetebiliyorsunuz.

iys.org.tr ücretsiz ve e-devlet giriş bilgileriniz ile girebiliyorsunuz, birden fazla telefon numarası ve e-posta adresi ekleyip bunları kontrol edebiliyorsunuz. Telefon numaraları ve e-posta adreslerini eklediğinizde doğrulama kodu isteniyor.

Serviste girdiğiniz numara veya e-posta adreslerine izin vemriş olduğunuz veya reddettiğiniz tüm firmaları görebiliyorsuz, firmaların bazıları sisteme henüz girmediğinden göremeyebilirsiniz ancak yasal zorunluluk olduğu için zamanla Türkiye’deki tüm firmalar burada olacaktır, bu yüzden ara sıra yeniden kontrol etmekte fayda var.

Daha fazla bilgiyi web sitelerinden görebilirsiniz.

ŞİRKETİMİZ HAKKINDA
6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca ulusal bir ticari elektronik ileti yönetim sisteminin kurulmasına karar verilmiş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından bu kapsamda görevlendirilmiştir. İYS A.Ş., söz konusu sistemin tasarımı, gerçekleştirilmesi, kurulumu ve idamesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim ve Kültür Vakfı iştiraki olarak kurulmuştur.

https://iys.org.tr/iys/hakkimizda

Developerlar için ayrıca bir API sistemi de eklemişler, https://dev.iys.org.tr/, bun kullanarak mobil uygulamalar geliştirilebilir

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.