Kategoriler
Hayattan

Baba parası yemek günah mıdır?

Çok garip bir başlık oldu öyle değil mi? Bence günahtır. Ne bileyim şahsen ben kendimi kötü hissederim. Biz böyle yetiştik, böyle büyüdük. 24 yaşındayım 16 yaşımdan beri kendi paramı kendim kazanır kendi kendimi geçindiririm aynı zamanda da aileme de destek olmuşumdur.

Şimdi otobüste falan etrafıma bakıyorum kulağında küpe, saçlar punk, turuncuya pembeye boyamış, bileğinde envai çeşit abuk-sabuk bileklikler, burnunda hızma kulağında küpe. Yani bumudur Türk gençliği? Geldiğimiz nokta, Atatürk’ ün emanet ettiği gençlik bumudur? Sorsan “ne yaptınız lan bu ülke için?” diye cevap veremez, ağzında sakızla salak salak dolaşır.

Konu başlığımıza gelecek olursak dün yanımdan bir araba geçti daha doğrusu ben otobüsteyim uzun bir süre boyunca aynı hızda gittiğimiz için detaylı inceleme fırsatı buldum. Araç son derece spor yani ırgat gibi çalışıp hiç yemeden para biriktirsen 30 senede falan alırsın o derece. Şoför arkadaşım benden ufak yanında sarı saçlı bayan bir arkadaş arka koltukta da bir bayan arkadaş var püfür püfür açmışlar camı ooohhh. “Biz genciz peder aldı bana bu arabayı bende bu iki yavruyu arabayla aldım akıyoruz caddeye doğru” mesajını almamak için aptal olmak lazım.

Başımdan geçen çok kısa bir hikaye ile post u tamamlıyorum. Üsküdar da ticaret üniversitesinin önünde arkadaşlarla oturuyoruz. Bir araba yanaştı, içinden bir elemanla etek boyu hayli kısa bir avrat indi, eleman anahtarı bana atarak “arabayı uygun bir yere çek koçum” demez mi? Evet tahmin ettiğiniz üzere bende uygun bir yere yol üstündeki park yapılmayan bir yere çektim sonrasında ise belediyenin çekicisi alıp daha uygun bir yere çekti.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Baba parası yemek günah mıdır? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.