Kategoriler
Hayattan

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası

İstanbul Levend'de yapımı devam eden, içinde rezidansların ve alışveriş merkezinin yer aldığı, İstanbul Sapphire, betonarme inşaatının tamamlanmasıyla 261 metrelik zirve yüksekliğine ulaştı.
Türkiye'de ve Avrupa'da halihazırda sonlandırılmış binalar kategorisinde yüksekliği itibariyle ilk sırada yer alan, gayrimenkul projesi İstanbul Sapphire, 2009 yılının son çeyreğinde tamamlanacak.
Kiler Holding, betonarme inşaatın tamamlanması sebebiyle İstanbul Sapphire'in 226'ncı metresinde bulunan Seyir Terası'nda bir basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Sapphire

Yüksekliğiyle İstanbul'da birinci, dünyada ise 97. sırada yer alan İstanbul Sapphire projesinde başlangıçta 550 bin USD ile 4.5 milyon USD aralığında değişen razidans fiyatları, şu anda 1 milyon USD ile 7.5 milyon USD aralığında bulunuyor.
66 katlı ve simgesel anteniyle birlikte 261 metre yüksekliğe sahip proje kapsamında, 22 farklı tipte 174 rezidans ünitesi ve bir alışveriş merkezi bulunuyor.

Rezidans ünitelerinin büyüklüğü 120 ile 550 metrekare arasında değişirken, projede ofis yer almıyor. “Lüksün tanımını yeniden yapıyoruz” sloganıyla çıkan İstanbul Sapphire'de 163 metre yükseklikte bulunan ve Türkiye'nin en yüksek golf antrenman sahası yer alıyor. Projede, 30 metre yükseklikte havuzla birlikte spor kompleksi, havuz, jakuziler, masaj odaları, saunalar, güneşlenme, dinlenme alanları, fitness, cardio, gym alanı, pilates, yoga ve dans uygulamaların yapılabileceği stüdyolar da bulunuyor. Proje bitiminde biri Seyir Tepesi'nde, diğeri ise bir üst katında olmak üzere iki adet restoran yer alacak.

236 metreden İstanbul.
Kiler Holding, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en yüksek gayrimenkul projesi olan İstanbul Sapphire'in betonarme bölümünün bitmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Levent'te yer alan Sapphire'in 236 metre yükseklikteki 'Seyir Terası'nda yapılan basın toplantısından muhteşem İstanbul fotoğrafları çıktı.

istanbulsapphire.com

Fotoğraflar: İsa Çakır

Eski wolkanca.com’da Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binası için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

236 metre bina. ne binası gökdelen. bi' de istanbul'da. büyük proje. 🙂 güzel paylaşım volkan abi.

en üst katından istanbula, yere havaya manzaraya heryere bakmak isterdim,,, ürkütücü görünsede süperdir,, 🙂 deprem deprem diye haykırıyorken tv lar ilginç bu binaların yapılması,,acaba belli bir kattan sonra hava değişiyormu 🙂

arkadaşlar bu binada bende çalıştım hemde en üst katında bile muhteşem bir duygu idi

sallllamaa laaan binada calışmış caaokta yedik yaaa osmancık

bilmeyenlere duyurulur tam tepesine çıkmayın çünkü orada hava olmayabilir çünkü çok yüksek 🙂

şaka şaka çıkabilirsiniz orası mükemmel çünkü istanbul ayaklarınızın altına giriyor