Kategoriler
SEO

Girişiminizi ücretsiz yayınlayacağınız yerler

Girişiminizi, uygulamanızı veya web sitenizi tanıtabileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz yerlerin listesi (ÜCRETSİZ)

Bir girişiminiz varsa ve bunu tanıtmak için çalışıyorsanız muhtemelen bu yazım içerisindeki siteleri çok seveceksiniz. Tamamı ücretsiz olarak üye olunabilen ve projenizi/girişiminizi ücretsiz olarak ekleyebileceğiniz onlarca web sitesi.

Dijital pazarlama işinde elbette ücretli seçenekler değerlendirilmeli fakat bunun yanında organik ve müşteri/kullanıcı kitlesine doğal yollardan ulaşabileceğiniz seçenekleri de değerlendirmeniz elzemdir. SEO için yani arama motorlarında ilgili konuda girşiminizin görünür olması adına otoriter sitelerden referans backlink almak çok önemlidir, unutmayın backlink işinde nicelik değil niteliğe oynamalısınız yani çok olması değil değerli olmasına odaklanın, 100 tane değersiz site yerine 3 tane değerli ve otoriter siteden link almak 10bin kat daha değerlidir.

İşte girişiminizi ücretsiz yayınlayacağınız yerlerin listesi:

Bu aşağıdaki tam full listedir!

Reddit

Web siteleri

Kaynak: news.ycombinator.com/item?id=7248460

Ayrıca: Girişiminizi yayınlamak için en iyi yerler

Aslında yukarıdaki liste tam listedir ancak aşağıda da bazı açıklamalarla bazı siteleri ayrıca açıkladık.

Yani bir şey inşa ettiniz: bir başlangıç, bir yan proje, herhangi bir şey. Ancak eski “sen inşa et ve onlar geleceklerdir” atasözü artık gerçekten doğru değil. İşinizi pazarlamanız gerekiyor!

İnternette, girişiminizi veya projenizi yayınlayabileceğiniz ve çok fazla trafik alabileceğiniz tonlarca yer var. İşte çalışmanızı tanıtmak için en iyi, ücretsiz sitelerin ve yerlerin kapsamlı bir listesi. Ek olarak, gönderdiğiniz her yeni site, SEO için yeni bir sulu geri bağlantıdır.

BÜYÜKLER

Bunlar devler. Muhtemelen onları zaten biliyorsunuzdur, ancak bilmiyorsanız, kesinlikle onları başlatmayı planlayın. Büyük siteler.

ProductHunt

Lansman söz konusu olduğunda muhtemelen oyundaki en büyük isim. Burada viral olmak işinizi yapabilir. → ProductHunt.com

HackerNews

Herhangi bir başlangıç ​​için başka bir zorunlu lansman. HN izleyicileri seçicidir, ancak onlara sevdikleri bir şey göstermeyi başarırsanız, trafikte büyük bir patlamaya hazır olun. Ölümün HN kucaklaması şaka yapılacak bir şey değildir ve böyle önemli bir anda web sitenizin kapanmasından daha kötü bir şey yoktur. → HackerNews

Reddit

Ölüm kucaklamalarından bahsetmişken, bunu Reddit’ten daha sık yapan bir web sitesi nadiren vardır. Günlük aktif kullanıcı tabanı milyonlarcadır ve burada viral hale gelmek işletmeniz için büyük bir adım anlamına gelebilir.

Bununla birlikte, gönderilecek doğru alt diziyi bulmak en kolay iş değildir. Ne inşa ettiğinize ve izleyicinin ne aradığına bağlı olacaktır.

Yine de, çoğu durumda çalışması gereken genel alt dizinler vardır. Sadece yerel kurallara saygılı olun.

  1. r/Entrepreneur
  2. r/startups
  3. r/imadethis
  4. r/Saas
  5. r/roastmystartup
  6. r/smallbusiness
  7. r/indiebiz
  8. r/InternetIsBeautiful (bu BÜYÜK, şanslı olmanız gerekecek)

Ayrıca belirli alt dizinlerde göndermeyi denemelisiniz, ancak bunlar nişinize bağlıdır. Mesela web siteniz bahçıvanlık veya bahçıvanlık aletleriyle ilgiliyse, r/bahçıvanlık üzerine göndermeyi düşünün .

Çok büyük olmayan ama yine de büyük olanlar

Crunchbase

Girişiminizi eklemek uzun sürmez ve sektörde büyük bir isimdir. Kesinlikle yayınlamaya değer (size o kadar fazla trafik getirmese bile) → Crunchbase

betalist

Yukarıdaki ile aynı. Hızlı, ücretsiz, önemli. Yap. → betalist.com

alternatif.to

Muhtemelen rakipleriniz var; alternatif.to, kullanıcıları onlardan çalmak için harika bir yerdir. Ayrıca, her zaman önemli olan SEO için anahtar kelimeye özel geri bağlantı suyu almak için harika bir dizin. → Alternatif.to

Girişiminizi yayınlamak için diğer ücretsiz siteler!

Bu sitelerin çoğunda çok fazla trafik yok, ancak ücretsiz ve hızlı olanlarının hepsini seçtim. Hepsini yayınlamanız bir saatinizi alabilir, ancak kesinlikle tavsiye ederim. Geri bağlantılarınızı başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde artırır ve bu ilk kullanıcılar için iyi bir kaynaktır.

Daha fazla bilgi mi arıyorsunuz? Diğer bazı harika kaynaklar:

Twitter’dan takipleşelim, kolay gelsin 🙋🏻‍♂️

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.