Kategoriler
Multimedia

Atatürk is speaking to USA

mkemalataturk-amerikaliaraAtatürk’ün Amerika’ya konuşması.

Bir arkadaşım gönderdim ben de herkes izlemeli diye düşündüm.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Atatürk is speaking to USA başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Atatürk is speaking to USAiçin 26 yanıt

süper ya düylerim diken diken oldu gerçekten harika çok teşekkürler arkadaşım iyi ki tüm türkiye'ye sunmuşsun 🙂

gerçekten ya tüylerim diken diken oldu.keşke şimdi aramızda olsaydı da ülkenin bu hallerini görseydi…

şu an kendimi çok garip hissediyorum. çok duygulandım. ata'mızın ne kadar mükemmel bir lider olduğunu şimdi daha iyi anladım.müthiş karizma durmuşsun be atam!

işte dünyaya meydan okuyan, dev lider. biz o'nun evlatlarıyız. bu toprakları bize kanı pahasına miras bırakan atalarımızın korku nedir bilmeyen, kahraman başkumandanı. türk olmaktan, o'nun evladı olmaktan ne kadar gurur duysak az.

cumhuriyeti o'nlar kurdu. sahip çıkmak ise biz gençlerin en büyük görevi.

mustafa kemal ve bütün silah arkadaşları, ''ruhunuz şad olsun''.

onun gibi bir yolgöstericiye sahip olmaktan gurur duyuyorm bugün bizi yönetmeye çalışanlarda da bir nebze olsun onun sahip olduğu üstün yeteneklerden olsaydı halkmız refah içinde olrdu

onunla gurur duyuyorum ,onun gibi bir liderin özlemini duyuyorum ,genç yaşta bizleri bırakıp gittiği için kırgınım

arkadaşım,
bana ne versen bu denli değerli olmazdı.
içim coşkuyla doldu. türk olduğu halde milliyetini hakir gören zavallılara verilebilecek en güzel cevaptır.
çünkü " türk milleti çalışkandır, türk milleti zekidir." mustafa kemal atatürk

yüce atam, sen ne büyük insansın ki, o zamanlardan amerika hakkında bize uyarılarda bulunmuşun. ancak su an senin o sözlerine kulak tıkayan bir avuç zavallı, çok yakın bir gelecekte onların kölesi olacaktır… ne mutlu türk'üm diyene !…

bır noktaya dıkkat edın.konusmanın ıcerıgınde gecenlerı amerıkan sefırının anlayıp anlamadıgını bılmıyorum ama nasıl ulu onderımızın etkısındekı.ellerı ve beden dılı onu taklıt edıyor.
onder olmak lıder olmak kolay degıl.yazıkkı sımdıkıler sadece polemıkle'kavgayla lıder olduklarını zannedıyorler.
en kısa zamanda bunun degısecegı ve ulklemızın hakıkı bır lıdere kavusacagı umıdıyle.

atatürk'ün o tertemiz, akıcı, enfes türkçesine dikkat ettiniz mi? bize onun kullandığı kelimeleri öğretmeyenler, şimdi anlıyorum ki, onu tanıtmamak için uğraşmışlar…
arkada duran amerikan büyükelçisi ise, süsecekmiş gibi duruyor. ata'mız ne yaparsa, o da onu yapıyor.
eee, büyük adamın yanında durmak kolay değildir.

ne kadar teşekkür etsem azdır. türk milletine, düşünemeyeceğin kadar güzel bir hediye vermişsin.

atatürk gibi bir kahraman bir daha bu dünyaya gelmez. allah türklere böyle bir lider gönderdiği için binlerce şükürler olsun. ne mutlu türküm diyene. bu video kaydını bizlere ulaştıranlara da allah güç kuvvet versin.

atam bu cumhuriyeti bize armazan ettiniz.
size ve silah arkadaşlarına şükran borçluyuz.
ruhunuz şad olsun.

sayın volkan ca,
e-mail adresime forward edilen, "güneşin tam içinde atatürk gibi devlet adamı" nın linki ile beraber, atatürk'ün amerika' konuştuğu video işaret edilmişti. bu video'yu daha önce izlediğim halde, tekrar izleyebilmenin heyecanı ile, linki takip ettim. ancak eğer bu video atam'la ilgili olmasaydı, bu denli heyecanlı ve istekli olmasaydım, takip etmekten ve izlemekten vaz geçecektim, çünkü en zor bulmacadan daha zordu linkin devamını bulmak. nihayet sayfanıza olan linki buldum ve geçtim. ancak yine zorlu takiplerden sonra doğru linke ulaştım ve hata vardır diye defalarca yeniden tıklayıp devam açmak istedim. gönderdiğiniz youtube linki sakıncalı şeyler içerdiğinden yasaklı görünüyor. lütfen durumu analiz edip, sonucu bize de bildirebilir misiniz? ne yapılması gerekiyorsa, toplum olarak hep beraber yapalım. haberinizi bekliyorum. saygılar

ben "atatürk" ve "atam" sözlerini büyük harfle yazmak istedim. gönderince nedense ilk harfleri dahi hüçük oldu. bunun düzeltilmesini istiyorum.

diğer düzeltmeler: amerika'ya, tıklayıp açmak istedim.

arkadaşlar yorumlardaki yazı karakterlerinin boyutu tamamen görünürde css tekniği ile yaptığım bir şeydir, yani siz yazınızı yine büyük küçük harfle yazın ama burada tümü küçük çıkacaktır. şöyle bir şey dene buradaki yorumunu kopyala bir yere yapıştır bak göreceksin diğer yerde yazı normal çıakcaktır burada hepsi ufak. bu neden böyle diye soranlar için bir ara cevap yazarım.

bu konuşmanın hangi koşullar altında ve niye yapıldığına dair bir şeyler arıyorum ancak bulabilmiş değilim, yardımcı olabilecek kimse var mı?

yani atatürk durup dururken niye amerika'ya seslensin değil mi? bir sebebi vardır herhalde ama bulamadım henüz.

youtude bu videoya yapılan yorumlar yine sapıtmış biri islamı katmış diğer onu bunu.
ama en güzelini bir arkadaş oraya yazmış;

esir iken mümkün müdür ibadet
yatıp kalkıp atatürk'e dua et
senin gibi dürzülerin yüzünden
dininden de soğuyacak bu millet
işgaldeki hali sakın unutma
atatürk'e dil uzatma sebepsiz
sen anandan yine çıkardın amma
baban kimdi bilemezdin şerefsiz

bu yanındaki birader amerikanın büyük elçisi oluyor. ve sanırım büyükelçinin daveti falan oldu bişiler yani araştırmak lazım.

süleyman hocanın blogundada bir sürü yorum var isterseniz oradaki yorumlar işinizi görebilir @menguzar.

atam'ın evladı olmaktan gurur duyuyorum…!!inşallah ülkemize atatürk gibi bir lider daha gelir ve karanlık dünyamızı aydınlatır.gençlere iyi bir yol gösterir. atatürk'ü sevmeyen insanlara sesleniyorum onu siz hiç tanıyamamışsınız onun bize yaşattığı bu özgürlük ve laikliği kimse bize veremez! atamız'ın bizim için canını bile göze aldığını ve ülkemizi düşmanlardan kurtarıp kendisine siper etmes
i olağanüstü bir davranışta o'na yakışır

ya ben çok geçmişi kahmanlıkla dolu devlet adamları gördüm fakat kahmanlığını zeka ve siyasetle birleştirip, kime ve ne zaman ve nerde ne söyleyeceğini bilen kişilere rastlamadım. keşke atatürk
bu günleri görseydi diye yazan arkadaşlar olmuş okuduğum yorularda. keşke yaşasaydıda biz bu günleri görmeseydik. çünkü o yüce insan yaşasaydı biz bu kötü günleri görmezdik.

evet hepimiz atatürk çüyüz ama ne varki şu günde gelmiş olduğumuz noktaya bakin lütfen. atatürk demişmidir bu ülkede herkes türban taksin yada demişmidir kimse hiç kimse başini kapatmasin. arkadaşlar eğer biz demokratik bir ülkede yaşiyor isek bakin tesettür demiyoorum sadece türban ya neden insanlar birbirlerinin görüşlerine saygi göstermezler. ben yürüyüşlerede katılmıyorum biz bir türk milleti olarak türbanlı türbansız hepimiz bir arada yaşayabiliriz. lütfen okuyan bunu böyle ve paylaşsın çevrenizdekilerle bunu bu şekilde. bir türban krizi attılar önümüze arka tarafta ülke üzerinde öyle pazarlıklar dönüyor ki gözünüzü açın bırakın insanların dini görüşünü ve kılık kıyafetini.
geçmişimize sahip çıkalım ki geleceğimizde açık olsun iyi yada kötü onler bizim di. eğer bir insan çocuğunu kötü olduğu için siliyor ise o bir türk deyildir. insan kendinden olanı hatasıyla silip atmamalıdır. belki değiştirebilir.
saygılarımla……………. atatürkçü bir türk çocuğu

ya ben bu videoyu nasıl görmem deli olcam:(( ya çok duygulandım ya:'( bir süre bile olsa onun sesini duyup birebir hareketlerini gördüm…

enteresan bir duygu bu ya anlatamam galiba…

ne kadar seviyeli ne kadar yüce bir insandır. hala onun yolundan gitmemeye, zıttına hareket yapmaya pek meraklı hükümetimiz de…neyse ya.

bu kadar msjda herkesin onun yolunda gitmeye and içmesi bile beni sevindiriyor. iyiler her zaman kazanır..!