Kategoriler
Multimedia

Resimlere konuşma balonu ekleyelim

Wolkanca'ya uzun zamandır yazmıyordum, kusura bakmasın Volkan abi.
Resimlere konuşma balonu eklemek isteyip de ekleyemeyenler vardır. İki yöntemimiz var. Birincisi Powerpoint'ten, ikincisi ise online olarak. Powerpointte sadece sunu hazırlanmıyor, tasarımlarda hazırlanabiliyor. Özellikle banner veya header(blog başlığı) yapımlarında tavsiyemdir. Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza; Powerpoint'i açalım. Resmimizi ekleyelim. Ekle'den Şekillere tıklayalım. Şekillerden konuşma balonunu seçelim. Şimdi içine yazı yazmak için de tekrar ekleye gelelim. Metin kutusunu seçip, ekleyelim. Yazınızı içine yazıp yazı rengini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Konuşma balonunun rengini değiştirmek istiyorsanız üzerine gelip sağ tuş tıklayalım ve Şekil biçimlendire tıklayalım. Dolgu >> Düz Dolgu >> Renk >> Renginizi seçin ve Kapat'a tıklayın.

Online olanı ise Yakuter'de gördüğüm Superlame.com yöntemidir.

konuşma balonu

Bunda ise resmin sağ altında küçük banner olması kötü olmuş. Ama yine de burayı da deneyin derim. Superlame'den Konuşma Balonu Eklemek için Tıklayın

Eski wolkanca.com’da Resimlere konuşma balonu ekleyelim veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Resimlere konuşma balonu ekleyelim için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

birşey değil efenim… 🙂 photoshop'u hala yükleyemedim ama neyse 🙂

dilimde tüy bitti onur.''yada'' ayır kardeşim şunu yaa aaa 😀

''ya da''

evet artık senın bol bol kullandığın bir yöntem. paylaşım için teşekkürler

kubilay abi niye polemik yapıyosun ki 🙂 belki yazmaktan öyledir. bana da kızmıştın bu konuda 😀

@tamkarışık: evet bol bol kullanıyorum. herşeyi hazırlıyorum. birşey değil…

çok faydalı gibi. yalnız bana konuşma balonlarında örnekler lazım.

beğendim gibi ama bana örnek resimlerle konuşma balonu örnekleri lazım ginede tesekkür ederim. :{ )