Kategoriler
Kodlama

Bugün yüklemeniz gereken Chrome uzantıları

Bu yazıda, neredeyse her gün kullandığım en sevdiğim Chrome Uzantılarından 6 tanesine bakacağız.

Burada bir web geliştirici olarak neredeyse her gün severek kullandığım en iyi 6 Chrome Uzantısını yüklemenizi önereceğim.

Son zamanlarda kullanmadığım tüm uzantıları temizlemek için Chrome uzantılarımı gözden geçirdim(bir düzineden fazla çıkıyor). Bu süre zarfında, geçen hafta veya en azından belli saatler boyunca hangilerini kullandığımı düşünmek için biraz zaman ayırdım ve bu makaleye ilham veren de buydu.

Lighthouse

Lighthouse, web sayfalarının kalitesini artırmak için kullanılabilen açık kaynaklı, otomatik bir araçtır. Herkese açık veya kimlik doğrulaması gerektiren herhangi bir web sayfasında çalıştırabilirsiniz. Performans, erişilebilirlik, aşamalı web uygulamaları, SEO ve daha fazlası için denetimlere sahiptir.

axe by Deque

WCAG 2 ve Section 508 erişilebilirliği için erişilebilirlik denetleyicisi. Axe Chrome uzantısını kullanarak web sitenizde veya web uygulamanızda erişilebilirlik kusurlarını bulun. Erişilebilirlik kusurlarınıza baltayı bırakın!

Wappalyzer

Wappalyzer, bir CMS algılayıcısı veya çerçeve algılayıcıdan daha fazlasıdır: programlama dilleri, analitik, pazarlama araçları, ödeme işlemcileri, CRM, CDN ve diğerleri gibi düzinelerce kategoride binden fazla teknolojiyi ortaya çıkarır. Alternatif: BuiltWith.

GoFullPage

Bir web sayfasının tamamının ekran görüntüsünü almak için en iyi Chrome uzantısı.

Grammarly

Dilbilgisi ve yazımdan üslup ve üsluba kadar Grammarly, yazma hatalarını ortadan kaldırmanıza ve kendinizi ifade etmek için mükemmel kelimeleri bulmanıza yardımcı olur. Gmail, Google Dokümanlar, Twitter, LinkedIn ve kendinizi yazarken bulduğunuz neredeyse her yerde Grammarly’den gerçek zamanlı geri bildirim alacaksınız. Grammarly, yazınızı geliştirmenize yardımcı olacak özel öneriler sunan bir yazma asistanıdır.

AMP Validator

AMP doğrulaması için her sayfayı otomatik olarak kontrol eder. AMP Doğrulayıcı, bir AMP sayfası olup olmadığını görmek için geçerli sayfayı kontrol edecek ve ardından AMP doğrulayıcı aracılığıyla çalıştıracak ve uzantı simgesi aracılığıyla sayfanın geçip geçmediğini (yeşil) veya başarısız olduğunu (kırmızı) raporlayacaktır. Herhangi bir uyarı veya hata varsa, uzantı simgesinin altındaki numarayı listeler ve simgeye tıklamak uyarıları ve / veya hataları görüntüler.

Okuduğunuz için teşekkürler, Twitter’da beni takip edin!

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr