Kategoriler
Genel

Amazon Prime ücretine yüzde 400 zam!

Amazon Prime Türkiye abonelik fiyatına zam geldi, 7,9TL olan fiyat 39TL’ye yükseldi.

Oldukça uzun bir süre abonelik ücretine zam yapmayan Amazon Prime’ın ücretinde değişiklik yapıldı. Yeni Amazon Prime ücreti ciddi bir artış(%400) görmüş olsa da halen oldukça uygun fiyatıyla dikkat çekiyor zira Türkiye’deki enflasyon daha yüksek. Türkiye’de 2,5 yıl önce başlayan Amazon Prime hizmeti bu güne kadar hiç zamlanmadı ve çıkış tarihindeki TL/Dolar kuru 2 katından fazla yükseldi.

Amazon Prime fiyatı zamlandı

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon’un sunmuş olduğu Amazon Prime abonelik hizmeti Türkiye’de zamlandı. Geçtiğimiz aylarda Prime abonelik fiyatları diğer ülkelerde de artış göstermişti ancak bu zamlar Türkiye’ye yansımamıştı.

Amazon Prime abonelik fiyatı bilindiği üzere Türkiye’de sadece 8 TL idi. Çok kısa bir süre önce yapılan güncelleme ile Prime abonelik fiyatı 8 TL’den 39 TL’ye yükseltildi. Fiyat artışı ise neredeyse yüzde 400 seviyesinde. Prime ücreti fiyat bakmaksızın ciddi bir artış görmüş olsa da halihazırda sunmuş olduğu faydalar göz önüne alındığında rakiplerinden çok daha uygun bir fiyata sahip durumda https://www.amazon.com.tr/prime

Yeni Amazon Prime ücreti halihazırda yeni abonelik almak isteyenler için aktif edilmiş durumda. Eğer Prime abonesi değilseniz ilk ay ücretsiz, sonraki aylarda 39 TL ücret ile hizmete abone olunabiliyor.

Eski aboneler için ise 1 ay bu zamdan etkilenmeyeceği zam gönderilen e-posta içeriğinde belirtilmiş:

Amazon Prime Türkiye zam email
Amazon Prime Türkiye zam email

Değerli Prime üyesi,

Amazon Prime üyesi olduğunuz için teşekkürler. Sizi, üyeliğinizde yapılacak bir değişiklikle ilgili bilgilendirmek istiyoruz.
25 Nisan itibarıyla Prime üyeliğinin fiyatını ayda 39 TL olarak güncelliyoruz. Mevcut üyemiz olarak, sizin için yeni fiyat 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminizden itibaren geçerli olacaktır.

Prime ile sunduğumuz hizmet kalitesini artırabilmek için ilk günden bu yana yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu süre boyunca, Prime üyelerine özel, ertesi gün ücretsiz teslimat yaptığımız il sayısını 17’den 50’ye çıkardık, ücretsiz randevulu teslimat hizmetini ayrıcalıklarımıza ekledik. Prime Day ile sadece üyelerimize özel fırsatlar vermeye devam ederken, ’Çok Al, Az Öde’ gibi kampanyalarda ayrıcalıklar sunduk.

Prime Video içeriklerimizi, dünyada büyük yankı uyandıran ’Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ ve ilk yerli Amazon Originals yapımı ’Rüyanda Görürsün’ gibi yerli, yabancı dizi ve filmlerle zenginleştirdik.

Prime ayrıcalıklarından yararlanmaya devam etmek için ek bir aksiyon almanıza gerek yok. Üyeliğinizle ilgili değişiklik yapmak isterseniz Hesabım>Prime sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Teşekkürler,
Amazon Prime ekibi

Amazon Prime Türkiye e-posta
Netflix alternatifi Amozon Prime – Amazon Prime’ı Türkiye’de de kullanıma açıldı. Aylık 7.90 TL’lik bir ücrete abone olunabilen serviste, bedava ve hızlı kargonun yanısıra, Prime Video ve Prime Gaming abonelikleri ve Prime Day indirimleri de bulunuyor.